עיטור המופת

אתר הגבורה - מבוא והגדרות

אתר הגבורה מביא את סיפורם של חיילי צה"ל מקבלי צל"שים ועיטורים מקום המדינה ועד היום. המידע באתר הגבורה מבוסס על מחקר מתמשך שאני עורך בשנים האחרונות. האתר מאפשר לבני משפחות ומכרים להוסיף מידע לאתר, בעיקר לצורך הסיפור שמאחורי הסיפור (כל החומרים שי...

ממשיכי המסורת והמופת קיבלו אתמול את אות "המופת"

אילן כפיר אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 13.4.1974
ממשיכי המסורת והמופת קיבלו אתמול את אות "המופת"

טקס קבלת עיטורי המופת בתחילת 1973 לאחר המרת הצל"שים לעיטורים

חבל על הזמן, גם על אלונקה אני נשאר פה

לימור רביב אתר הגבורה, במחנה 17.8.05
חבל על הזמן, גם על אלונקה אני נשאר פה

סיפור עיטור המופת של אפרים פורטיס במלחמת יום הכיפורים

הכדרורים תפרו אותי מלמטה למעלה. למען האמת, זה לא כאב במיוחד

סיפור עיטור המופת של גדעון שקדי בקרב בבקעת הירדן ב-1968

רב"ט גדעון שקדי

מצטיין הנשיא לשנת 1970
רב"ט גדעון שקדי

שמחתי לשמוע מפי המפקד שלך, כי במילוי חובתך בצה"ל, נכללת ברשימת החיילים המצטיינים לשנת תש"ל. חובה נעימה היא לי להביע לך היום, בפרוס חג העצמאות העשרים ושתיים למדינת ישראל, את הערכתי לתרומתך שתרמת להגברת הביטחון של המדינה ואזרחיה. לך בדרכך זו והיית ל...

24 פגזים התפוצצו. 400 ליטר סולר נדלקו. בערתי

טל זגרבה אתר הגבורה, במחנה 24.10.08
24 פגזים התפוצצו. 400 ליטר סולר נדלקו. בערתי

סיפור עיטור המופת של האלוף שלמה ינאי במלחמת יום הכיפורים

ראיון רדיו עם מיכאל בורט בתוכנית ראיונות של משה טימור ברשת ב'

ראיון רדיו עם מיכאל בורט בתוכנית ראיונות של משה טימור ברשת ב'. התקיים בתאריך 11.10.2008

סגן שלמה ינאי

עיטור המופת
סגן שלמה ינאי

תיאור המעשה: ביום 8 באוקטובר 1973 נפצע סגן שלמה ינאי באזור גשר הפירדאן ופונה לאחור. כעבור 4 ימים בלבד חזר ליחידה ונלחם בכל הקרבות במצרים. סגן שלמה ינאי התבלט בקרבות הקשים על "החווה הסינית", כשיצא הראשון לחלץ שני טנקים שנפגעו ודאג לפינוים. במשך כ...

טוראי נתן אלבז ז"ל

עיטור המופת
טוראי נתן אלבז ז"ל

תיאור המעשה: ביום ה-11 בפברואר 1954, עסק טוראי נתן אלבז ז"ל בפירוק רימונים ותוך כדי כך הופעל אחד מהם. בהשגיחו בסכנה הצפויה לחבריו, שנמצאו בקרבת מקום, התרחק מהם בריצה, כשהרימון בידיו, והשליך עצמו על הרימון. על מעשה זה הוענק לו : עיטור המופת ...