דובדבן

רס"ר עמרי מיכאלי

צל"ש הרמטכ"ל
רס"ר עמרי מיכאלי

בתאריך 02.08.2014 התנדב רב סמל ראשון במיל' עמרי מיכאלי לחולית הפיקוד הקדמית בכדי להוביל פעולה מבצעית של הכוח. במהלך הפעולה הושלך רימון רסס לעבר הכוח. עמרי זינק לעבר לוחם אחר שעמד בסמוך לו והגן עליו בגופו. בשעות הלחימה הבאות חתר רב סמל ראשון במיל' ...

סרן ע. בר.

צל"ש האלוף
סרן ע. בר.

תיאור המעשה: סרן ע. בר. משמש כמפקד בצוות הפריצה של יחידת דובדבן. במהלך השנה האחרונה ביצע הצוות עשרות מבצעים בגזרת יהודה ושומרון ופעל אל מול אויב חמוש ומסוכן ובתוך תא שטח בעייתי תוך השפעה על כלל המערכה באיו"ש. במבצעים אלו הושגו הישגים מבצעיים מובה...

סגן גיל גאנוניאן

סיפור המעשה: במהלך מבצע בגזרת עציון במחנה הפליטים אל-עידה נקלע צוות מהיחידה בפיקודו של סגן גיל גאנוניאן לקרב אש מול האויב. סגן גיל גאנוניאן הוביל את צוותו במהלך הקרב, הצליח לפגוע במחבל והמשיך לפקד על אנשיו גם לאחר שנפצע באורח בינוני. הצוות המשיך...

איפוק הוא כוח

עמוס הראל ואבי יששכרוף הארץ, 10.4.09
איפוק הוא כוח

ידיעה קטנה בעיתון סיפרה על צל"ש שקיבלו שלושה לוחמים של יחידת המסתערבים דובדבן בגין הימנעות מפגיעה באזרחים שלא לצורך. ביקור בבסיס היחידה השבוע ושיחה עם הלוחמים מסבירים: ירי סלקטיווי, מדויק וזהיר, בתנאי לחימה ובתוואי שטח סבוכים ורגישים, הם העניין. ...

רס"ל ש. מי.

צל"ש האלוף
רס"ל ש. מי.

תיאור המעשה: רס"ל ש. מי. משמש כלוחם בצוות הפריצה של יחידת דובדבן. במהלך השנה האחרונה ביצע הצוות עשרות מבצעים בגזרת יהודה ושומרון ופעל אל מול אויב חמוש ומסוכן ובתוך תא שטח בעייתי תוך השפעה על כלל המערכה באיו"ש. במבצעים אלו הושגו הישגים מבצעיים ...

רס"ל ר. לי.

צל"ש האלוף
רס"ל ר. לי.

תיאור המעשה: רס"ל ר. לי. משמש כלוחם בצוות הפריצה של יחידת דובדבן. במהלך השנה האחרונה ביצע הצוות עשרות מבצעים בגזרת יהודה ושומרון ופעל אל מול אויב חמוש ומסוכן ובתוך תא שטח בעייתי תוך השפעה על כלל המערכה באיו"ש. במבצעים אלו הושגו הישגים מבצעיים ...

רס"ל א. זי.

צל"ש האלוף
רס"ל א. זי.

תיאור המעשה: רס"ל א. זי. משמש כלוחם בצוות הפריצה של יחידת דובדבן. במהלך השנה האחרונה ביצע הצוות עשרות מבצעים בגזרת יהודה ושומרון ופעל אל מול אויב חמוש ומסוכן ובתוך תא שטח בעייתי תוך השפעה על כלל המערכה באיו"ש. במבצעים אלו הושגו הישגים מבצעיים מ...

סרן אבירם אלעד

צל"ש המאו"ג
סרן אבירם אלעד

(נוסח לא רשמי) צל"ש מפקד אוגדה: על עשרות פעולות מבצעיות שביצע בלחימתו בתשתית הטרור באיו"ש במהלך החודשים האחרונים בהיותו בדובדבן תא"ל ג'רי גרשון מפקד אוגדת איו"ש