סמ"ש מני גיא

עיטור האומץ משטרת ישראל
מני גיא

מני גיא


סמ"ש מני גיא קיבל את עיטור האומץ משטרת ישראל בשנת 1997. ב־26 בספטמבר 1996, באזור התעשייה ב״ארז״, נורתה אש לעבר צוות טלוויזיה של ערוץ 2, שהתמקם על מגדל בטון בגובה 15 מטר. מהירי נפגעו שני אנשי הצוות. סמ׳׳ש/ח׳ (לשעבר) מני גיא עלה למגדל על־מנת לטפל בפצועים, וטיפל בהם תחת אש. כשגבר הירי, חשש לשלומם של הפצועים, הוריד את הכפל״ד והשכפ״צ הקרמי שלו על־מנת להגן עליהם, והמשיך לטפל בהם ללא מיגון. בעת שטיפל בפצועים, נפצע קשה מהירי. סמ״ש/ח׳ (לשעבר) מני גיא פעל תוך חירוף נפש שיש בו גילוי אומץ־לב בלתי רגיל.תמונות מאירוע הענקת העיטור

סמ"ש מני גיא

סמ"ש מני גיא

תמונות מאירוע החילוץ


סמ"ש מני גיא

סמ"ש מני גיא

דקות לפני הפציעה

סמ"ש מני גיא


מני גיא שירת כחובש קרבי במג״ב עזה,  בעקבות פתיחת מנהרת הכותל 25/09/96 החלו מהומות בירושלים וברחבי הגדה, האירועים התלקחו בכל הארץ ובתאריך 26/09/96 הגיעו גם לרצועת עזה.

בתמונות אנו רואים את צוות חדשות של ערוץ 2 הכתב יוסי עין דור , הצלם חיים אסייאס והמקליט יניב שמואלי שעלו על מגדל מים על מנת לצלם את המהומות ,תוך כדיי לחימה נפצעו הצלם והכתב מירי בחזה וברגליים חובש מג״ב מני גיא עלה על מנת לטפל בהם.

ככל שהשעות נקפו והמצב הסתבך היה חשש שהצלם חיים אסייאס ימות מאיבוד דם, מני גיא הוריד את השכפ״צ הקרמי וקיבע אותו על גופו של חיים אסייאס עצר את שטף הדם שפרץ מגופו וכך למעשה הציל את חייו, אך מני בעצמו נשאר חשוף לאש תופת מהצלפים הפלסטינים , שוטרים , ואנשי חמאס.

לאחר 4 שעות של לחימה נפצע מני גיא מ -6 כדורים בגופו , עודד וקנין לוחם במשמר הגבול חילץ את מני תחת אש וזכה בעיטור האומץ.

לאחר תהליך שיקום ארוך בתל השומר ולאחר שנתיים שישב על כסא גלגלים החל מני ללכת על רגליו

בעקבות האירוע הוענק למני גיא, עיטור האומץ ואות הנשיא לשנת 1997.

כיום מני גיא בעל תואר ראשון במזרח תיכון וערבית ולקראת סיום תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן

בעל חברת נדל״ן בארה״ב, מחזיק בחברת מימון גיא קפיטל השקעות ויזמות ושותף בסטארטאפ המצליח בתחום ההייטק "יוטיליס".הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה