סיפור מצמרר ומיוחד – סא"ל עמנואל מורנו וסא"ל דניאל שיפנבאוור

אתר הגבורה, ישראל שלי
סיפור מצמרר ומיוחד – סא"ל עמנואל מורנו וסא"ל דניאל שיפנבאוור


סיפור עצוב. סיפור ישראלי. חובה על כל נער ונערה בישראל להתחנך לאור גיבורי ישראל אלו.סיפור מצמרר ומיוחד – סא"ל עמנואל מורנו וסא"ל דניאל שיפנבאוור
לפני ארבע שנים, בערב שבת כ"ה באב תשס"ו, שלהי מלחמת לבנון השנייה, יצא כוח סיירת מטכ"ל לפעולה בעורף האויב, בבעל בק שבלבנון בפיקודו של בכיר היחידה סא"ל עמנואל מורנו.
במהלך הפעולה נתקלו הלוחמים באש מחבלי החיזבאללה ממנה נפגע סא"ל מורנו.  לאחר ההיתקלות השטח החל להתלקח והיה צורך דחוף לחלץ את לוחמי מטכ"ל ואת הקצין הבכיר הפצוע. תוך נטילת סיכון עצום, ותחת אש כבדה נכנסו לשטח מסוקי היסעור מטייסת "דורסי הלילה" בפיקודו של סא"ל ד', וחילצו את הכוח. החילוץ מנע הסתבכות קשה עוד יותר.
עמנואל ז"ל נפטר תוך זמן קצר. הוא היה ללוחם הבכיר ביותר בצה"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה. גם היום, ארבע שנים אחרי, עדיין אסור לפרסם את תמונתו עד היום, מסיבות ביטחוניות.
סא"ל ד' אשר פיקד על כוח מסוקי היסעור באומץ ובקור רוח, והשלים את המשימה בהצלחה הוא סא"ל דניאל שיפנבאור.
לפני מספר ימים, ארבע שנים לאחר החילוץ הנועז, נהרג סא"ל דניאל שיפנבאור באסון המסוק ברומניה.

עמנואל נולד בצרפת, עלה עם הוריו בגיל שנה לישראל, גדל בירושלים ולמד בתיכון הרטמן ובתיכון הימלפרב בירושלים, ובמחזור ב' במכינה הקדם צבאית בני דוד בעלי. הוא התגייס לסיירת מטכ"ל ושירת ביחידה במשך 16 שנים, בהם טיפס לדרגת סא"ל (דרגה מקבילה למפקד היחידה) והשתתף בעשרות מבצעים עלומים בהם נדרשו גבורה אומץ לב ותעוזה רבה. עמנואל הוא מגדולי הלוחמים שקמו לעם ישראל בדורנו. אמיץ לב, עניו,אישאמת
.אדם שאהב אהבת נפש את אשתו וילדיו, ועזר לכל יהודי באשר הוא.אדם שהאמין בעם ישראל, בארץ ישראל ובתורת ישראל בכל נפשו.

דני נולד באורוגוואי ועלה לארץ עם הוריו כנער. הוא גדל בבת-ים, עבר לרמת השרון. וכאשר הגיע לגיל גיוס התגייס לקורס טיס. דני התקדם בחיל האוויר, וצבר אלפי שעות טיסה והדרכה של טייסים. במלחמת לבנון השנייה כמפקד טייסת 'דורסי הלילה' השתתף והוביל גיחות וחילוצים. כאשר הטייסת בפיקודו איבדה מסוק שנפל בלבנון עם חמישה אנשי צוותו, הקפיד סא"ל שיפנאור לשמור על קשר עם המשפחות. ביום חמישי לפני שבועיים. אחרי שנים של נדודים בין בסיסי חיל האוויר עברה משפחת שיפנבאור - דני, רעייתו יעל, ושלושת ילדיהם: עמית בן 16, רועי בן 12 ויונתן בן 8 - לביתה החדש במושב קדרון, שלושה ימים לאחר מכן טס סא"ל שיפנבאור לטיסות האימונים ברומניה ממנה לא שב.

המעגל נסגר. שני ישראלים. קצינים בכירים בצבא הגנה לישראל. המחלץ והמחולץ. שניהם מסרו נפשם למען הגנה עלינו, תושבי ישראל.
יהי זכרם ברוך

מקור הכתבה


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה