רס"ן איתן בלחסן ז"ל

מצטיין הרמטכ"ל שנת 1999
איתן בלחסן

איתן בלחסן


רס"ן איתן בלחסן ז"ל קיבל את מצטיין הרמטכ"ל ערב יום העצמאות 1999. רס"ן בלחסן נבחר להיות מצטיין הרמטכ"ל ונהרג בקרב בפבראור 1999 עם מחבלים בהיותו מפקד סיירת הצנחנים. אלמנתו קיבלה את תעודת ההצטיינות יחד עם הוריו מידי הרמטכ"ל. שאול מופז, רב אלוף הרמטכ"ל מאי 1999כתבה על האירוע

מאתר יזכור:

בסוף יולי 1987, התגייס איתן לצה"ל. הוא שאף להגיע לסיירת הצנחנים ובמהלך הגיבוש סומן כאחד החיילים המובילים, אך עקב שתיית מים מג'ריקן שהיו בו שרידי נפט הובהל לבית-החולים ולא הצליח לסיים את הגיבוש. איתן, נאמן למסורת המשפחתית (שני אחים ואחות בחטיבת הצנחנים) לא ויתר על החלום להגיע לחטיבת הצנחנים, עבר טירונות, קורס צניחה, סיים בהצטיינות קורס מ"כים במסלול מדריכי צניחה, ולאחר מאמצים רבים התחיל מסלול כלוחם בחה"ן צנחנים. לאחר סיום המסלול ותקופת הדרכה קצרה, יצא איתן לקורס קציני חי"ר. בסיום הקורס נשאר להדריך כמד"כ בבה"ד 1, ועם סיום תקופת ההדרכה חזר לחה"ן צנחנים, שם פיקד על צוות סמלים. בתום שנת הקבע, השתחרר איתן מצה"ל וחזר לעבוד עם אביו במשק המשפחה במושב. חצי שנה אחר כך הוא נקרא על ידי המח"ט לחזור לחטיבה. איתן נענה לקריאה ובינואר 1992 התחיל את שירותו כסמ"פ בגדוד 202, התמנה למ"פ טירונים באוגוסט 1992 , אחר-כך לחונך מ"פים בבא"ח צנחנים, ולבסוף לסמג"ד הגדוד.

עם סיום התפקיד יצא איתן לשנתיים לימודים מטעם הצבא במכללת תל חי. במהלך תקופה זו נשא לאישה את רעיה והם קבעו את ביתם במושב רמות נפתלי, שם יזם איתן את בניית הצימרים. בתום הלימודים חזר איתן לשירות, וקיבל את הפיקוד על סיירת הצנחנים. חודשיים אחר-כך נולדה בתו, נעם.

ביום ז' באדר תשנ"ט (23.2.1999) נפל איתן בקרב בלבנון, עת הוביל את יחידתו לפעילות מבצעית יזומה נגד חוליות החיזבאללה בגזרה המזרחית בדרום לבנון. הכוח נתקל במארב מחבלים ובמהלך הקרב נהרגו שלושה קצינים: רב-סרן איתן בלחסן, מפקד הסיירת, סגן לירז טיטו, קצין הנדסה שצורף לכוח וסגן דוד גרנית, מפקד צוות בסיירת. בן שלושים היה איתן במותו. הוא נטמן בבית-העלמין של מושב רמות נפתלי. הותיר אחריו אישה ובת, הורים, שני אחים ואחות.

להנצחת זכרו הוקם מול ביתו במושב רמות נפתלי מצפור, הצופה למקום נפילתו של איתן בשטח לבנון. סיירת הצנחנים הנהיגה מסורת של שבוע סיורים ותצפיות, 'שבוע איתן', הנערך מדי ארבעה חודשים באזור המושב, ובסיומו נאספים לוחמי היחידה לטקס זיכרון לאיתן. המשפחה הכניסה ספר תורה לבית-הכנסת ברמות נפתלי, תרומת משפחת ריירנט מארה"ב, ואירגנה ראלי, מסע ג'יפים, ברמת הגולן, מפעל שהמשפחה מבקשת לקיים דרך קבע, אחת לשנה, לזכרו של איתן.

כתבה מידיעות אחרונות, דצמבר 2013הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה