סמל איתן חרמון

מצטיין הנשיא שנת 1996
איתן חרמון

איתן חרמון


ברכותי לך על ההצטיינות והמסירות שאתה מגלה במילוי שירותך הצבאי. בזכותך ובזכות חבריך, בזכות המופת שאתם משמשים לכולנו הצליחה מדינת ישראל להגשים שאיפות ותקוות של דורות רבים. מבחנים רבים עוד לפנינו, אני מאמין שבמצויינות תמשיך לתרום לבטחונה ושגשוגה של המדינה. חזק ואמץ עזר ויצמן נשיא מדינת ישראל מאי 1996סמל איתן חרמון

ידיעות אחרונות 24 באפריל 2017

______________________

הריצה תמיד הייתה חלק גדול מחייו של איתן חרמון. כאשר הוא נפצע במלחמת לבנון השנייה ואיבד את רגלו הוא היה בטוח בדבר אחד: הוא לא הולך לוותר עליה. לאחר שנים רבות של מאמצים הוא שבר לפני שלוש שנים את שיא העולם בריצת מרתון לקטועי רגליים. השבוע (1.1.2020) העניק לו משרד הביטחון את אות המופת השיקומי.

בשנת 2006 נפצע חרמון קשות ברגלו במלחמת לבנון השניה לאחר שהאכזרית בה נסע עלתה על מטען. על האלונקה, כשהוא שוכב פצוע עם רגל מרוסקת ומסביבו המולה, חרמון, שהחל לרוץ כבר בגיל 10, ולימים הפך לספורטאי מצטיין ורץ למרחקים ארוכים, חזר רק על משפט אחד – "אני עוד ארוץ מרתון".

 

הוא עבר מספר רב של ניתוחים ותהליך שיקום ארוך ומורכב, אך יחד עם זאת היה נחוש בהחלטתו לחזור למסלול הריצה. תחילה הוא נלחם במשך חודש וחצי בבית החולים על מנת להציל את רגלו, וכשניסיון זה לא צלח, לאחר שמונה חודשים ארוכים של התלבטויות, הוא ביקש לקטוע את הרגל. כך הוא התחיל ללמוד ללכת מחדש וכך גם למד לרוץ.

 

"כבר כשנפצעתי, על האלונקה בדרך לבית החולים, אמרתי שאני אחזור לרוץ מרתון", הוא משחזר. "הריצה תמיד הייתה חלק גדול מהחיים שלי ובשבילי לחזור לרוץ היה לחזור לחיים. ברגע שיש לך מטרה מול העיניים ואתה מחלק אותה לצעדים קטנים, בסופו של דבר אתה מגיע אליה".

אין דבר העומד בפני הרצון

המטרה הגדולה שסימן לעצמו חרמון הייתה להיות שיאן עולם בתחרות המרתון. הניסיון הראשון התרחש במרתון טבריה ב-2010 ולאחר מכן במרתון ברלין באותה שנה, בו הצליח להגיע לתוצאה השניה הכי טובה בעולם לקטועי רגליים. הוא השתתף ב-16 תחרויות בסה"כ עד אשר הגיעה ההצלחה הגדולה במרתון וינה, באפריל 2017.

 

באותו מרתון עצר חרמון את השעון על 2:56:53 שעות וקבע שיא עולמי. מאז הוא השלים עוד כמה ריצות מרתון ברחבי העולם: בנובמבר האחרון הוא צלח את מרתון ניו-יורק היוקרתי ובקרוב יחל להתאמן לקראת מרתון וינה באפריל 2020, שאליו יצא בתמיכת עמותת תקוות.

 

במקביל הוא מתנדב למען נכי צה"ל ומרצה בבתי ספר. על שיקומו יוצא הדופן ועל תרומתו לחברה החליט אגף השיקום במשרד הביטחון להעניק לו כאמור את אות המופת השיקומי. "איתן חרמון הוא דוגמא ומופת לא רק לנכי צה"ל אלא לכלל אזרחי ישראל", אומרת מנהלת מחוז ת"א באגף השיקום של משרד הביטחון, ליאת גרטמן. "הוא שבר את תקרת הזכוכית: הוא שיאן עולם ובנוסף עובד, מתנדב ומגדל משפחה לתפארת".

 

"אגף השיקום מאז ועד היום עוזר לי בכל מה שאני צריך", אומר חרמון, "אני רואה בהם שליחות כי לא תמיד קל לעבוד עם אנשים שלא קל להם. הם ועמותת תקוות הם חלק מהקבוצה שדוחפת אותי כדי להגיע להישגים. המסר שלי לנכי צה"ל ובכלל הוא למצוא משהו שאתה באמת רוצה להשיג אותו. ברגע שאתה מוצא משהו, כבר יש לך את הכוח והמוטיבציה להצליח".

 

איתן חרמון בטקס קבלת אות המופת השיקומי ()
איתן חרמון בטקס קבלת אות המופת השיקומיהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה