אוגדת עזה

אות הערכה מטעם הרמטכ"ל
אוגדת עזה

אוגדת עזה


אות הערכה מטעם הרמטכ"ל מוענק לאוגדת עזה בפיקוד דרום על התמודדות נחושה, שקולה ויצירתית לאורך זמן, עם אתגרים מבצעיים מורכבים, משתנים ומתפתחים. זה חודשים רבים מנהלים יחידות האוגדה ומפקדיה מערכה סבוכה בתבונה ובהתמדה, תוך תחקור ולמידה מתמידים, ובשיתוף פעולה פורה עם גורמי הצבא, עם ארגוני ביטחון ועם גורמים אזרחיים - נגד הטרור במרחב הגדר ונגד איום תת-הקרקע, ובד בבד עושים מאמץ להשלמת המכשול הקרקעי. האוגדה השיגה הישגים מבצעיים בולטים, תוך שמירה על שגרת חיים תקינה של תושבי היישובים בגזרת עוטף עזה. תרומתה של אוגדת עזה לחיזוק עוצמתו של צה"ל ולביטחון מדינת ישראל בעת הזו רבה מאוד, וכל כן ניתן לה אות הערכה זה. גדי איזנקוט, רב אלוף הרמטכ"ל תשרי התשע"ט אוקטובר 2018ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, העניק אות הערכה מטעם הרמטכ״ל לאוגדת עזה, על תרומתה לחיזוק עוצמתו של צה"ל ולביטחון מדינת ישראל.
אוגדת עזה מתמודדת עם מגוון רחב של איומים, מולם עמדה איתנה תוך הפגנת נחישות, יצירתיות ותבונה ופועלת לילות כימים להגנה על תושבי הדרום. כוחותיה הובילו בשנתיים האחרונות את המערכה לסיכול איום מנהרות הטרור של ארגון הטרור חמאס, תוך שילוב יכולות טכנולוגיות, מודיעיניות ומבצעיות אשר הביאה לחשיפתן של כ-15 מנהרות. במקביל, מובילה האוגדה את פרויקט בניית המכשול התת קרקעי לאורך הרצועה.

מזה שבעה חודשים פועלת האוגדה באופן יום יומי למניעת חציה המונית של הגדר ומניעת פיגועי טרור חמורים. אוגדת עזה מהווה סמל למצוינות מבצעית בכלל הדרגים.
גדי איזנקוט, רב אלוף
הרמטכ"ל
10 באוקטובר 2018

תמונות מהטקס, צילום: דו"צ


אוגדת עזה


אוגדת עזה


אוגדת עזה

וידאו מהטקס (צילום: דו"צ)
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה