רב"ט ישראל שינדלר

עיטור העוז
ישראל שינדלר

ישראל שינדלר


תיאור המעשה: ביום ה-6 ביוני 1967, ליד חומת ירושלים, נפגעו רבים מאנשי הכוח מאש חזקה. רב"ט ישראל שינדלר השתייך לכוח, שיצא לחלץ פצועים. הוא פינה פצוע אחד תחת אש, חזר לשטח שהיה נתון לאש ומצא פצוע אחר שבגדיו בערו. הוא כיבה את האש בידיו ונכווה. תוך כדי טיפול נפגע הפצוע מכדור ונהרג. רב"ט ישראל שינדלר קפץ מהכביש לעומק 7 מטר, נקע את רגלו, אך הגיע בכוחות עצמו לנקודת פינוי נפגעים. על מעשה זה הוענק לו : עיטור העוז ניסן תשל"ג אפריל 1973, דוד אלעזר, רב אלוף, ראש המטה הכלליישראל שינדלר נהרג במלחמת יום הכיפורים

בעוז רוחם

כתבה מידיעות אחרונות מ 1974

מאתר יזכור:

ישראל גויס לצה"ל בסוף יולי 1958, ובמסגרת שירותו בנח"ל עבר קורס צניחה וקורס מפקדי כיתות בציון גבוה. כשקיבל פעם כיתה של בני משקים, קדמו החניכים את פניו של מדריכם המזוקן וארוך הפיאות בגיחוך. אך תוך זמן קצר הפך יחסם להערצה והתפעלות מכושרו הגופני המעולה, מכישרון ההדרכה שלו ומיכולתו לשמש דוגמה אישית לחניכיו. בספטמבר 1959 נפצע ישראל קשה בשעת אימונים מפגיעת רסיס פגז. הוא אושפז בבית החולים ורק כוח רצונו החזק ואמונתו העמוקה עמדו לו כדי שיצא בריא ושלם אחרי ששכב שנה שלמה בבית-החולים. הוא נאבק כדי להעלות את הפרופיל הרפואי שלו והצליח בכך כאשר היה בשירות מילואים.

בתחילת פברואר 1960 שוחרר ישראל מן השירות הסדיר.
במלחמת ששת הימים גויס במסגרת סיירת הצנחנים של הנח"ל והשתתף בקרבות לשחרור ירושלים. במהלך אחד הקרבות פינה פצועים תחת אש תופת ליד חומת ירושלים, ואחרי שפינה פצוע אחד יצא להביא עוד פצוע שבגדיו בערו. הוא כיבה את האש בידיו החשופות ונכווה. תוך כדי טיול נפגע הפצוע בכדור ונהרג. ישראל קפץ מגובה של שבעה מטרים למקום מחסה, נקע את רגלו, אך הגיע לנקודת האיסוף בכוחות עצמו, כשרגלו נקועה וידיו חרוכות. על מעשהו זה הוענק לו ציון לשבח מטעם הרמטכ"ל דאז, רב-אלוף יצחק רבין.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים נקרא ישראל ליחידתו ובמוצאי החג, בחצות, בא להפרד מהוריו. הוא נפרד מאשתו ומילדיו ויצא עם יחידתו לסיני. בלילה של כ' בתשרי תשל"ד 16.10.1973)-15), הוא ליל הצליחה לעברה המערבי של תעלת סואץ, הוטל על כוח של גדוד הסיור לפרוץ את צומת "טרטור-לכסיקון". במעבר הצומת נתקל הכוח באש כבדה. הזחל"ם שבו היה ישראל מ"כ נפגע, והוא נהרג.

כתבה מבמחנה אפריל 2013

סרטון וידאו של העמותה להנחלת מורשת הצנחניםהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה