סמ"ש יוסף מדחת ז"ל

עיטור המופת משטרת ישראל
מדחת יוסף

מדחת יוסף


סמ"ש מדחת יוסף ז"ל שירת במג"ב איוש. ב30.9.00- סמ"ש יוסף מדחת שהה בקבר יוסף בעת שהחלה ההתקפה על הקבר, מתוקף היותו לוחם במחלקת קבר יוסף. המתחם היה תחת התקפה מסיבית של ירי. מדחת התמקם בעמדה הדרומית של הקבר ולחם עם שאר הלוחמים במקום. ב1.10.00- נפגע מרסיס שחדר לעורק בצווארו וכתוצאה מכך איבד דם רב ולא ניתן היה לחלצו במועד ולהפנותו לטיפול רפואי בבית חולים. כל מאמצי החובשים במקום להצילו עלו בתוהו. כעבור מספר שעות הוא נפטר. מדחת יוסף זוכה לעיטור על הלחימה העיקשת בימים אלה והגנה על מתחם הקבר, לחימה עליה שילם בחייו. עיטור המופת המוענק לסמ"ש מדחת יוסף ז"ל מבטא את ההערכה וההוקרה לכל יתר הלוחמים ששהו ולחמו במתחם בין המועדים 7.10.00 – 30.9.00.אתר לזכרו של מדחת יוסף

מתוך אתר יזכור:

לבסוף בחר לדחות את לימודיו והתגייס לצה"ל ביולי 1999. הוא ביקש להמשיך את דרכו של אביו סלמאן, ששירת 28 שנים ב"משמר הגבול", ובחר לשרת בחיל. כדרכו, סיים את אימוני הטירונות בהצטיינות, הוצב לפעילות מבצעית בפלוגת "שכם" באיו"ש ונבחר לשרת במתחם קבר יוסף בשכם.

תשעה חודשים שירת מדחת בצה"ל עד ליום שבו פרצה "אינתיפאדת אל-אקצה". ביום השני של ראש השנה תשס"א, 1.10.2000, בשעה 12:00 החלו כמאה מתפרעים ושוטרים פלשתינאים לתקוף את מתחם קבר יוסף באבנים, בקבוקי תבערה וירי. בשעה 15:05 נפגע מדחת באורח אנוש מקליע. במשך כ-4 שעות חיכה בכוחות שהלכו ואזלו לפינוי באמצעות כוחות צה"ל, שלא הגיעו. בשעה 18:40 נשם מדחת את נשימתו האחרונה. בשעה 21:30 פונתה גופתו של מדחת על-ידי כוחות הביטחון הפלשתיניים והועברה לידי צה"ל.

בני המשפחה קיבלו את הבשורה המרה סמוך לשעה 21:00.

סמ"ש מדחת יוסף הובא למנוחות ביום 2.10.2000 בבית-העלמין הצבאי בכפרו, בית ג'אן, כשאלפים מלווים אותו בדרכו האחרונה. בן עשרים היה בנופלו. הותיר אחריו הורים ושמונה אחים ואחיות.