סמ"ר נתנאל מכלוף ז"ל

עיטור האומץ משטרת ישראל
נתנאל מכלוף

נתנאל מכלוף


סמ"ר נתנאל מכלוף ז"ל קיבל את עיטור האומץ משטרת ישראל בשנת 2004. סמ"ר נתנאל מכלוף ז"ל, סמ"ר ישעיהו דוידוב ז"ל וסמ"ש גד רחמים ז"ל שירתו במג"ב איו"ש. בתאריך 15.11.02 נפתחה אש משני מוקדים ע"י שלושה מחבלים, לעבר כוח צה"ל ומג"ב, שאיבטחו את ציר המתפללים שבין מערת המכפלה לקריית ארבע. צוות מג"ב ובו רפ"ק סמיח סוידאן ז"ל ותומר נוב ז"ל נכנס עם הג'יפ לציר המתפללים על מנת לאתר את מיקום המחבלים. שני הלוחמים נהרגו מירי המחבלים. רפ"ק סמיח סוידאן הספיק לדווח בקשר על ההיתקלות והפגיעה. צוות מג"ב נוסף שכלל את נתנאל מכלוף ז"ל, גד רחמים ז"ל ולוחם נוסף, היה בסיור ממונע על הציר, והגיע לאזור ההיתקלות של כוח צבאי עם המחבלים, שם נפתחה עליהם אש כבדה והם נפגעו באורח קל. בשלב זה שמע הצוות בקשר את הודעתו של רפ"ק סוידאן ז"ל על פגיעתו. הצוות החליט להגיע לסימטה על מנת לסייע בחילוצו. הצוות נכנס לסימטה ארבע פעמים. בשלוש הפעמים הראשונות חילץ תחת אש חיילים שנפגעו. בפעם הרביעית נכנס הצוות יחד עם כיתת הכוננות לסימטה, הגיע לג'יפ של סוידאן וירד מהרכב על מנת לנפץ את פנסי הג'יפ. אז נפתחה לעברם אש מסיבית שממנה נהרגו נתנאל מכלוף ז"ל, גד רחמים ז"ל ושלושה מחברי כיתת הכוננות, וכן נפצעו הלוחם הנוסף וארבעה מכיתת הכוננות. קמב"ץ מג"ב חברון שהיה בזירת האירוע שמע אף הוא בקשר את רפ"ק סוידאן מודיע שהוא נפגע. הוא הגיע לסימטה יחד עם סמ"ר ישעיהו דוידוב ואז הבחינו בג'יפ של סמיח. מאחר שסוידאן לא ענה לקריאות הקמב"ץ, הוא החליט להתקרב וביקש מהנהג ומדוידוב לחפות עליו. כאשר ירד הקמב"ץ מהג'יפ החלה זריקת רימונים וירי מכוון לעברו. סמ"ר דוידוב שירד לחפות על הקמב"ץ, נפגע מהירי וחולץ, אך מאוחר יותר מת מפצעיו. עיטור האומץ מועק לנתנאל מכלוף ז"ל ולגד רחמים ז"ל על מעשה גבורה שנעשה בעת מילוי תפקיד, תוך כדי חירוף נפש שיש בו גילוי אומץ לב בלתי רגיל. עיטור המופת מוענק לסמ"ר ישעיהו דוידוב ז"ל על דבקות במשימה ועל גילוי אומץ לב הראוי לשמש מופת.מתוך אתר יזכור:
במרץ 2002 התגייס למשמר הגבול, סיים טירונות בהצלחה, יצא לקורס מ"כים ומשם לחברון.
נתנאל אהב ללמוד וללמד. הוא היה מחשיב הצלחה של אחרים כהצלחה שלו. הוא אהב לרקוד, לרוץ ולטייל עם חברים. הוא אהב לעזור לחברים בכל מה שהוא יכל. הוא אהב לפתור בעיות במתמטיקה שמצריכות מחשבה רבה.
נתנאל בלט ביושרו, רצינותו ואהבתו לזולת. הוא היה אדם חייכן שאהב לראות שכולם סביבו שמחים ומרוצים. היתה לו אהבה מיוחדת לבני משפחתו והוא הקפיד לשמור איתם על קשר הדוק, גם כשהיה לו קצת קשה בתקופת הצבא. הוא היה איש דתי שהקפיד להתפלל וללמוד תורה מתי שרק אפשר. אהב לאכול בורקס ושוקו, אהב לצחוק, תמיד היה בפעילות. היה ידידותי ואוהב לכולם.
הוא היה מלאך בחיים וגם עכשיו הוא ממשיך כך. הוא היה אהוב על כולם, לאן שהוא הלך, תמיד רצו בקרבתו. הוא הקרין אושר, חום ואהבה. תמיד חשב על אחרים ואחר כך על עצמו ובדרך זו הוא גם נלקח מאתנו. תמיד ידע להגיד את הדבר הנכון בזמן הנכון. הוא תמך בכולם ופחות נזקק לתמיכה בעצמו. הוא היה מצטיין בכל, תמיד ראשון אך מעולם לא התנשא והחשיב עצמו מעל כולם.