סמ"ש יונתן (ממויה) טהיו ז"ל

עיטור המופת משטרת ישראל
יונתן (ממויה) טהיו ז"ל

יונתן (ממויה) טהיו ז"ל


סמ"ש יונתן (ממויה) טהיו ז"ל קיבל את עיטור המופת משטרת ישראל בשנת 2007. סמ״ש/ח יונתן טהיו ז״ל וסמ״ש/ח מנשה קוממי ז״ל שירתו במג"ב ירושלים. בתאריך 22.9.04, בעת שסמ״ש טהיו ז״ל וסמ״ש קוממי ז׳׳ל היו במשמרת בנקודת ביקורת הגבעה הצרפתית בירושלים, הגיעה מחבלת מתאבדת למקום, וניסתה לעקוף את נקודת הביקורת, על מנת להגיע לתחנות האוטובוסים, ולגרום להרג של אזרחים. סמ״ש/ח יונתן טהיו ז״ל וסמ״ש/ח מנשה קוממי ז״ל התעקשו לבדוק את המחבלת, ומנעו את מעברה. במהלך בדיקתה על-ידי השוטרים, הפעילה המחבלת את המטען, והם נהרגו. עיטור המופת מוענק לסמ״ש/ח יונתן טהיו ז״ל ולסמ״ש/ח מנשה קוממי ז״ל, על שבמעשה זה מנעו בגופם פיגוע תופת בירושלים, וגילו עימות, יוזמה ואומץ לב, הראויים לשמש מופת.מאתר גלעד:
יונתן תמיד שאף לעשות את הטוב ביותר ולכן לפני גיוסו התעקש להגיע לחיל קרבי ורצה רק מג"ב - בגלל חבריו ובגלל שרצה לעשות שירות בעל משמעות.
יונתן סיים טירונות והוצב בירושלים בפלוגה בעוטף ירושלים, הוא היה חייל טוב עם המון מוטיבציה ורצון לעזור ולסייע בהצלחת הפלוגה מול המפגעים.
לא פעם סיפר למשפחה את שעובר עליו בשטח מול האיומים היומיומיים שלא חדלים להגיע מצד אויבינו.
יונתן היה חבר ורע בפלוגה, היו לו שאיפות רבות להצליח בשרותו ולעזור למשפחה להצליח בהתאקלמות של הקליטה וזאת למרות השנים הרבות שעברו, הוא ידע תמיד שיש לו אבא, אמא ואחים שלהם צריך לדאוג.
יונתן עצר בגופו מחבלת מתאבדת שבאה לפגוע בגבעה הצרפתית באנשים חפים מפשע שכל רצונם היה להגיע בשלום לביתם.
חברו של יונתן ספד לו על קברו "היית גיבור של העדה והפכת גיבור של עם ישראל".
יונתן אהב מאוד מוסיקה, ריקודים, סרטים וטלויזיה הוא היה אדם מלא שמחה וחיים.