רס"ן תמיר
צל"ש מפקד פיקוד הצפון מוענק לרב- סרן תמיר על שהראה דבקות במשימה, אחריות, דוגמא אישית ומקצועיות. להלן תיאור המעשה: בליל ל' באב תשע"ג, 6 באוגוסט 2013, ביצעה יחידת אגוז מבצע במרחב חניתה. במהלך המבצע הופעלה נגד הכוח זירת מטענים. מן הפיצוץ נפגע רב- סרן תמיר מרסיסים בכתף, בפנים ובעור התוף. למרות הפגיעה, התעשת במהירות והמשיך לפקד על הכוח במשך כל משימת פינוי הנפגעים, שארכה כשלוש שעות וחצי. רב- סרן תמיר שמר על קשר עם חולית הפיקוד הקדמית, סירב להתפנות בעצמו לאחור ולקבל טיפול ואף חתר לחזור לאזור האירוע כדי לחלץ ציוד שהושאר בשטח. רב- סרן תמיר השרה במעשיו תחושת ביטחון לפקודיו ולמפקדיו, הפגין אומץ לב תחת אש וקור רוח ראויים לציון. יאיר גולן, אלוף מפקד פיקוד הצפון 21 בספטמבר 2014 כ"א באלול תשע"ד
![רס"ן תמיר - יחידת אגוז](/inline/gvura/he/d9cdd63618bb03655c01c181cf34b5b7.jpg)
הוספת תגובה