סמ"ר אבנר פליקס ז"ל

צל"ש האלוף
אבנר פליקס

אבנר פליקס


סיפור המעשה (נוסח לא רשמי) אבנר שירת ביחידה כמפקד טנק והצטיין במילוי תפקידו, בידע מקצועי, באחריות, במסירות ובאומץ-לב. אבנר לחם עם היחידה במשך כל שלב הבלימה והשתתף בקרב הפריצה הנועז, אשר נועד להעביר את המלחמה לגדת התעלה המערבית והכריע את הצבא המצרי. בקרב זה פקד על הטנק ונע בראש כוחות הפריצה אשר פילסו דרך לכוחות הצליחה ואפשרו הצלחת פעולתם. על פעולתו זו זכה אבנר לציון לשבח מטעם אלוף פיקוד הדרום. יקותיאל אדם, אלוף אלוף פיקוד הדרום אוקטובר 1975 
אבנר גויס לצה"ל בראשית נובמבר 1967 והתנדב לשרת בחיל השריון. לאחר הטירונות השתלם בקורס למקצועות הטנק ובקורס למפקדי טנקים. אחרי-כן הוצב ביחידה ושירת רוב הזמן כמפקד טנק בקו התעלה. במלחמת ההתשה נפלו רבים מחבריו ודבר זה השאיר את רישומו עליו. "בתקופת הצבא השתנה אבנר. הוא התבגר, נשא בתוכו מידה רבה של עצב", סיפרו ידידיו. אבנר נודע ביחידתו כחייל מעולה וידיד נאמן, אחראי ומסור לתפקידו, ובעל שיקול דעת בוגר. מפקדיו העידו עליו שביצע כל משימה שהוטלה עליו ללא דופי.
 
כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים לא חיכה לצו מהיחידה החדשה אלא מיהר להתייצב ביחידתו הקודמת בחיל השריון, באומרו כי בחיל השריון יוכל לתרום את מיטבו למאמץ המלחמתי. חבריו ומפקדיו קיבלוהו בשמחה, והוא לחם כמפקד טנק בקרבות הבלימה העקובים מדם נגד המצרים. אור ליום כ' בתשרי תשל"ד (16.10.1973) בקרב בצומת "טרטור-לכסיקון", נפגע אבנר ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין האזרחי בגן-השומרון. השאיר אחריו הורים ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-סמל. בתחקיר שנערך לאחר המלחמה נאמר על פעולתו של אבנר: "אבנר שירת ביחידה כמפקד טנק והצטיין במילוי תפקידו, בידע מקצועי, באחריות, במסירות ובאומץ-לב. אבנר לחם עם היחידה במשך כל שלב הבלימה והשתתף בקרב הפריצה הנועז, אשר נועד להעביר את המלחמה לגדת התעלה המערבית והכריע את הצבא המצרי. בקרב זה פקד על הטנק ונע בראש כוחות הפריצה אשר פילסו דרך לכוחות הצליחה ואפשרו הצלחת פעולתם". על פעולתו זו זכה אבנר לציון לשבח מטעם אלוף פיקוד הדרום, אשר ציין כי במעשיו גילה אבנר רוח התנדבות ותושייה רבה.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה