רס"ן ברוך לנצ'נר ז"ל

צל"ש האלוף
ברוך לנצ'נר

ברוך לנצ'נר


סיפור המעשה: ביום 6 באוקטובר 1973 שימש רס"ן ברוך לנצ'נר כסמג"ד טנקים שנלחם בציר "סינדיאנה-חושניה" ברמת הגולן. רס"ן ברוך לנצ'נר ז"ל, כשבפיקודו 7 טנקים בלבד, ניהל קרב נואש נגד כוח אויב עדיף בכוח אדם ובאמצעי ראיית לילה. כשנפגע הטנק שלו עבר לטנק אחר והמשיך להלחם. ב7- באוקטובר 1973 נשאר רס"ן ברוך לנצ'נר ז"ל בשטח עם טנק תקין יחיד והמשיך להלחם בסורים, כשהוא משמיד רבים מטנקי האויב, עד אשר נפגע פגיעה ישירה ונהרג. במעשיו אלה גילה רס"ן ברוך לנצ'נר אומץ לב, קור רוח ודבקות במשימה. על מעשיו אלה קיבל את צל"ש אלוף הפיקוד. רפאל איתן אלוף פיקוד צפון אוקטובר 1975מתוך אתר יזכור:
ברוך גויס לצה"ל בתחילת ספטמבר 1965 והוצב לחיל השריון. כאדם שחונך לאהבת ישראל, היה קשור לצבא בכל נימי נפשו ומקורביו טוענים כי היה שב לשרת בצבא הקבע, שכן אהב את הצבא ואת השירות בו. הוא הוכשר לשמש כאיש צוות טנק, השלים קורס מפקדי טנקים ונשלח לשרת בחטיבת השריון 7. אחרי תקופת שירות נשלח לקורס קצינים בבית-הספר לקצינים של צה"ל, וסיים במרס 1967. במלחמת ששת הימים נבחר לשמש כמפקד הטנק של מח"ט 7, אל"מ גונן (גורודיש) והוא קצין בדרגת סגן-משנה. בכל ימי הלחימה ליווה ברוך את המח"ט, כמפקד טנק וכמפקד המחלקה האחראית לאבטחת החפ"ק של החטיבה. אחרי-כן שימש כמפקד מחלקה בחטיבה 7 וכסגן מפקד פלוגה והשתתף בפעולת כראמה ובקרבות מלחמת ההתשה. הוא סיים קורס מפקדי פלוגות שריון כחניך מצטיין והוענקה לו דרגת סגן. כושר המנהיגות של ברוך ודבקותו במטרה התגלו גם בעת השירות הצבאי. הוא היה מפקד שריון קפדן, שדרש ביצוע מושלם של כל פקודה והיה מקפיד על טיפול מדוקדק בטנקים ובכלי הנשק. דרישותיו מפקודיו היו קפדניות, אך הוא ידע לדאוג לענייניו של כל חייל ולטפל בכל בעיה שהתעוררה ביחידה.

האלוף שמואל גונן, שהכיר את ברוך בשעות הקשות של הלחימה, עמד על תכונותיו: "יש מנהיגים שמשיגים שליטה באופן שקט ובשותפות מלאה. אני לצערי לא נמנה עם האחרונים. ברוך כן. הוא היה משיג שליטה מוחלטת, זאת אומרת, לא שהיה כופה את רצונו. היה משיג שותפות מלאה בדרך שקטה". אחד ממפקדיו ציין בתיקו של ברוך ז"ל: "אעשה כל מאמץ לראותו לצידי בקרב".הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה