רב"ט גד שחורי
תיאור המעשה: בליל ה-2 ביולי 1968, בהיותו מפקד כח בגזרת עמק בית-שאן, נתקל רב"ט גד שחורי בחולית חבלנים. מאש החבלנים ומאש חיילים ירדנים, שחיפו על מנוסתם, נפצעו 7 מחיילי הכח והוא בתוכם. למרות פציעתו, המשיך רב"ט גד שחורי להפעיל את נשקו, לפקד על הכח ולדאוג לטיפול בפצועים, תוך גילוי אומץ-לב ותושייה. על מעשה זה הוענק לו : עיטור המופת ניסן תשל"ג אפריל 1973, דוד אלעזר, רב אלוף, ראש המטה הכללי
כתבה מתוך "המלחמה שלאחר המלחמה"
כתבה ממעריב מ-1968
כתבה נוספת על קרב הגבורה
בטקס הענקת הצל"ש שהומר לעיטור המופת
![רב"ט גד שחורי](/inline/gvura/he/2da37f6e0636d836f2439f2f7f4cba45.jpg)
הוספת תגובה