רב"ט עדי שיצמן

תעודת הערכה אלוף
עדי שיצמן

עדי שיצמן


תעודת הוקרה מוענקת בזאת לרב"ט עדי שיצמן בהערכה רבה על תפקודך באירועי ה-17 באוקטובר 2018 ארוע בו פעלת בנחישות ובאסרטיביות תוך הפעלת שיקול דעת וביצוע ניהול סיכונים ובכך מימשת את אחריותך והצלת חיים תפקודך באירוע זה ראוי לציון לשבח המשיכי כך בהערכה רבה תמיר ידעי, אלוף מפקד פיקוד העורף 22 באוקטובר 2018תעודת הערכה מטעם מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, הוענקה אתמול (שני) למשמרת המבצעית בחמ״ל ההתרעה, על תפעולם בעת אירוע ירי הרקטות בשבוע שעבר לעבר באר שבע וגוש דן.

בוקר יום רביעי, 17.10.2018, היה יכול להיראות אחרת ללא הנחישות של הסמב"ציות, רב"ט אלמה גנון ורב"ט עדי שיצמן, שתפעלו באופן יסודי ומוקצועי את חמ"ל ההתרעה בפיקוד העורף. 

אזרחי גוש דן לא ידעו כי אחת הרקטות כוונה לאזור, ובשונה מאזור הדרום, שם זמן ההתרעה מופעל באופן אוטומטי, לסמ"בציות היה הזמן לקבל החלטה - האם להפעיל את האזעקה או לא. על פי המערכות של פיקוד העורף וחה"א נראה כי הרקטה תיפול בים, לכן החיילות לא הפעילו את ההתרעה ובכך אפשרו שמירה על שגרת חיים תקינה ולילה שקט לתושבי גוש דן.

באותו לילה עמוס אירועים, שוגרה רקטה שנייה אשר פגעה בבית בבאר שבע, שם הופעלה ההתרעה. נוכחנו לראות כי כניסה למרחב המוגן בעת אזעקה והשמעות להנחיות פיקוד העורף מצילות חיים.

מפקד פיקוד העורף, אלוף ידעי ציין כי תפקוד החיילים בעת האירוע ראוי לציון. החיילים פעלו בנחישות, ובמקצועיות, תוך הפעלת שיקול דעת וביצוע ניהול סיכונים, ובכך מילאו את אחריותם בצורה מעוררת הערכה.

״ביצענו את התפקיד שלנו ואת מה שמצופה מאיתנו בתור מפעילות התרעה", סיפרה רב"ט שיצמן. ״הרגשתי שבאירוע מימשנו את כל מה שלמדנו לאורך ההכשרה יחד עם כל הניסיון שצברנו בכל האירועים המבצעיים שחווינו עד כה", אמרה רב"ט גנון וסיכמה: "זה באמת מרגש לדעת שאותן פעולות שנקטנו בחמ״ל הצילו חיים".

בטקס (צילום דוצ)רב"ט עדי שיצמן