סגן דוד בנזינו ז"ל

צל"ש האלוף
דוד בן-זינו

דוד בן-זינו


סיפור המעשה: תיאור המעשה: ביום א' ה- 22 בינואר 1995, כא' בשבט תשנ"ה, אירע פיגוע תופת רצחני בבית ליד. בפיצוץ הראשון נהרגו שמונה מחיילי צה"ל. הקצין דוד בנזינו ז"ל אשר שהה במתחם הצומת, חש עם שוך הפיצוץ הראשון למקום האירוע במטרה לסייע בחילוץ הפצועים הרבים שהיו מוטלים בזירת הפיגוע. בדרך פעולה זו נקט דוד בנזינו ז"ל למרות ידיעות קודמות אשר הזהירו מפני פיצוץ נוסף. על מעשה זה הוענק לו צל"ש אלוף לפי חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל תש"ל 1970. אלוף משה קפלינסקי, אלוף פיקוד המרכז, ינואר 2003.ביום 19.1.1993 גויס דוד לשירות חובה בצה"ל והחל במסלול של קורס טיס. לאחר חצי שנה הושעה דוד מן הקורס, במטרה שיחזור לאחר שנה להמשך המסלול. הוא נבחר לצאת לקורס חובשים קרביים ובהמשך נשלח לקורס קצינים, שבסיומו הוצב לשרת כקצין רפואה בחטיבת הנח"ל. דוד דבק בתפקידו המיוחד, שמטרתו היא הצלת חיים והעדיף להישאר בתפקידו הנוכחי ולא לחזור למסלול הטיס. הוא היה אחראי על כל החובשים בחטיבת הנח"ל, על האימונים, התרגילים ועל שמירת הכושר המבצעי של יחידה חשובה זו. לדברי מפקדיו ביחידה, בלט דוד בכושר מנהיגות גבוה וניחן ברמת חשיבה וניתוח גבוהים, גם במצבי לחץ. היתה לו יכולת ארגונית וניהולית גבוהה במיוחד. היה אחראי ומסור, ודבק תמיד במשימות.
ביום כ"א בשבט תשנ"ה (22.1.1995), נפל דוד בעת מילוי תפקידו, בפיגוע החבלני בצומת השרון-בית ליד. דוד היה בדרכו ליחידתו, כשנשמע הפיצוץ הראשון. הוא חש להגיש עזרה לנפגעים ואז אירע הפיצוץ השני, בו מצא דוד את מותו. דוד הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי באשדוד. הותיר אחריו הורים, שני אחים - יעקב ויצחק, ושלוש אחיות - רחל, ורד ואירית. בן עשרים ואחת היה בנופלו. לאחר מותו הועלה לדרגת סגן.
יום לאחר הפיגוע אמור היה דוד להרצות לפני קציני יחידת הנח"ל, בנושא "התנהגות חובשים בפיגוע המוני". להכנת הרצאה זו הקדיש דוד חשיבה רבה וריכז חומר מתאים מפיגועים קודמים בעפולה ובחדרה, קרא חומר מתועד רב והכין קלטת וידיאו להמחשת החומר בהרצאתו.
במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "דוד נהרג, כאשר רץ לסייע לחבריו, אשר נפגעו בפיצוץ העז והקשה. התנהגותו של דוד ברגעיו האחרונים אפיינה את תכונותיו המיוחדות והטובות, רצונו העז לעזור ולסייע. ...קצין חרוץ ומוכשר, מקצועי מאוד. היה אומר תמיד את הדברים שעל לבו ללא כחל וסרק."
 


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה