טוראי יובל הרמט

לא אותר סוג הצל"ש
יובל הרמט

יובל הרמט


סיפור המעשה (נוסח לא רשמי): טוראי יובל הרמט שימש כנהג טנק סנטוריון. באפריל 1969 השתתף עם צוות הטנק שלו בקרב ובחילופי אש בבקעת בית שאן. יובל ואנשי צוותו זכו בציון לשבח על תותחנות מעולה בקרב ועל דבקות במטרה. לא אותר מידע על סוג הצל"שיובל הרמט נהרג במלחמת יום הכיפורים
 
יובל גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1968, הוצב לחיל השריון, ולאחר שעבר בהצלחה קורסים מקצועיים חיליים נקבע תפקידו כנהג בטנק סנטוריון. הוא אהב את חיי הצבא והצטיין בשירותו הצבאי. הוא אהב טנקים כל כך עד שאמר פעם כי הטנק הוא ביתו-מבצרו. באפריל 1969 השתתף עם צוות הטנק שלו בקרב ובחילופי אש בבקעת בית שאן. יובל ואנשי צוותו זכו בציון לשבח על תותחנות מעולה בקרב ועל דבקות במטרה.
אחרי שהשתחרר מהשירות הסדיר התלבט אם לחתום לשירות קבע בחיל השריון, אך לבסוף בחר בחיים האזרחיים ועבד במקצועו - מכונאי רכב. במלחמת יום הכיפורים היה יובל נהג טנק סנטוריון ביחידת טנקים, אשר לחמה ברמת הגולן. הוא השתתף בקרבות לבלימת כוחות הסורים ואחרי-כן עברה יחידתו להתקפה לתוך שטח סוריה. בעת הקרבות הקשים ברמת הגולן, שאבו אנשי הצוות עידוד רב מיובל, שרוחו לא נפלה מעולם והוא ידע גם להעלות את מוראל חבריו. באופטימיות שלו וברוחו הטובה תרם רבות למצב רוחם של חבריו ותכונותיו אלו עמדו לו בשעות הקשות ביותר. ביום ט"ו בתשרי תשל"ד (10.10.1973) נפגע יובל ונהרג בעת הפריצה בציר קונייטרה - דמשק, כאשר הטנק שלו נפגע באש האויב.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה