רב"ט חיים טופז

סיפור המעשה (נוסח לא רשמי): רב"ט חיים טופז היה בחופשת שחרור מגדוד 51. בעת תקרית אש בצפון מול הסורים באזור דרדרה תחת הפגזה קשה התנדב רב"ט חיים טופז לחלץ חיילים ואזרחים שהיו בשטח. רב"ט חיים טופז נכנס לשטח הסבוך תחת אש לבדו ומצא ארבעה אנשים וחילצם לשטח כוחותינו. לאחר החילוץ התברר שחסרים עוד אנשים, רב"ט חיים טופז נכנס בשנית לשטח וחילץ טרקטור וציוד נוסף ובפעם השלישית שבה גם נפצע חילץ עוד שלושה אנשים מהשטח מוכה ההפגזה. לקראת סוף החילוץ השלישי נפגע רב"ט חיים טופז מצרור מקלע ברגליו ומרסיסים ולקראת חילוצו מקליע נוסף בידו. על מעשיו אלה קיבל את צל"ש אלוף פיקוד הצפון. יצחק רבין, אלוף אלוף פיקוד הצפון 1958חיים איפרגן = חיים טופז

גדוד 51 היה במקור הגדוד הראשון של חטיבת גבעתי (שהיתה חטיבה 5) בשנת 1956 עבר הגדוד לחטיבת גולני ומאז הוא בחטיבה זו. בעת הארוע הגדוד היה שייך לחטיבת גולני.

רב"ט חיים טופז אושפז בבית החולים ולשם הגיע אלוף הפיקוד יצחק רבין לתת לו את הצל"ש. רבין בשיחה אישית עם טופז אמר לו: "אני עוד אהיה רמטכ"ל ואולי מעבר לזה ואדאג שהצל"ש הזה יהיה מעבר לצל"ש האלוף. חילצת כל כך הרבה אנשים ומגיע לך צל"ש מעבר לצל"ש הזה. כאשר אהיה בתפקיד גבוה יותר אשנה את העניין".  רבין ז"ל ניבא ולא ידע מה ניבא כבר בשנת 1958. רבין מונה לתפקיד רמטכ"ל בשנת 1964 ונרצח כראש ממשלה בשנת 1995.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה