יובא לתיקון: ענידת צל"ש מחוץ לטקס

עידן יוסף אתר הגבורה, ניוז1, 22 בפברואר 2012
ניוז1, צילום: גיא פלומבו/דובר צה"ל

ניוז1, צילום: גיא פלומבו/דובר צה"ל


השר להגנת העורף בתשובה לשאילתה: אביא את נושא אי הזמנת בעלי צל"שים ועיטורים לאירועים ממלכתיים לוועדת הטקסים והסמלים כדי שיתוקןהשר להגנת העורף, מתן וילנאי (העצמאות), השיב (יום ג', 21.2.12) בשם שר הביטחון לשאילה של ח"כ דניאל בן-סימון (העבודה) בנושא "אי הזמנת בעלי צל"שים ועיטורים לאירועים ממלכתיים.

בן-סימון שאל: "את העיטורים - המופת, העוז והגבורה ניתן לענוד רק באירועים ממלכתיים כגון יום העצמאות והזיכרון, מצעדים ומפגנים צבאיים וכל אירוע נוסף שנקבע על ידי שר הביטחון. זו הזדמנות יחידה של מקבלי האותות להפגין את מעשי גבורתם למען המדינה. מדוע מקבלי האותות אינם מוזמנים לאירועים ממלכתיים על ידי רשויות המדינה?"

וילנאי הודה על השאילתה ואמר כי לא היה מודע לנושא. "אני מופתע לחיוב מהשאילתה. לאחר שנות שירות רבות במערכת ואפילו כראש אכ"א לא הייתי ער למצב. רק מקבלי אות הגבורה, האות הגבוה ביותר, 12 גיבורי מלחמת העצמאות שרובם כבר לא איתנו לצערי, ועוד כמה בודדים, בעלי האות הצהוב, הם היחידים המוזמנים לטקסים. אביא את הנושא לוועדת הסמלים והטקסים שהייתי יו"ר שלה, על מנת לתקן את הנושא ולאפשר לאנשים האלו להופיע בטקסים הרשמיים עם האות שמן הראוי שיישאו אותו בגאון".

מקור הידיעה


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה