50 שנה אחרי, משפחתו של הלוחם שקפץ על רימון עוד נלחמת על הכרה

קורין אלבז-אלוש אתר הגבורה, YNET, 30 ביולי 2023
50 שנה אחרי, משפחתו של הלוחם שקפץ על רימון עוד נלחמת על הכרה


לוחם הנח"ל משה יצחק טובל הציל את חבריו במלחמת יום הכיפורים, וכעת משפחתו מבקשת שיקבל את עיטור המופת, שניתן ללוחמים אחרים שהקריבו את חייהם באותו אופן. אחיו של טובל: "הוא היה גיבור, צריך שהסיפור שלו יסופר". מנכ"ל "נצח יהודה": "הענקת האות לחלל חרדי תתרום להורדת הפילוג בעם"זה קרה ביום הראשון של מלחמת יום הכיפורים. רב"ט משה יצחק טובל, לוחם נח"ל שהוצב במוצב המזח, ניהל יחד עם שלושה לוחמים נוספים קרב של נשק קל ורימוני יד נגד כוחות של צבא מצרים. תוך כדי הקרב נזרק רימון לתוך העמדה שבה שהו הארבעה. טובל קפץ ונשכב עליו כדי להציל את חבריו. עם נפילת המוצב נלקחה גופתו בשבי, והוחזרה שנים לאחר מכן בהסכם השלום עם מצרים.
טובל התחנך בתלמוד תורה ובהמשך למד בישיבה. חברו לשירות הצבאי, יעקב גור, סיפר: "אני וטובל הכרנו עוד לפני הצבא. כשהתחילה המלחמה היינו באותה עמדה, יחסית אחורית, ורצינו להתקדם. המפקד שם לב שאנחנו די מיותרים, וביקש שאחד מאיתנו ילך להילחם בעמדה אחרת. התווכחנו, הוא היה יותר עקשן ממני, וויתרתי לו. אחר כך שמעתי על סיפור הרימון".
לדברי גור, "זה התאים לו מאוד. הוא היה פייטר רציני. אני הרגשתי ששלחתי אותו למוות. זה מלווה אותי 50 שנה. הייתי בשבי, חוויתי דברים רבים, אבל האירוע הזה הולך איתי תמיד".הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה