סמ"ר חיים בכר ז"ל

צל"ש מאו"ג
חיים בכר

חיים בכר


ציון לשבח מוענק לסמ"ר חיים בכר זכרו לברכה לוחם בסיירת צנחנים על חלקו בקרב פנים אל פנים, אשר אירע ביום ג', ז' באדר תשס"ב, במהלך פעילות מבצעית במרחב העיר שכם. הקרב נערך בטווחים קצרים, בין לוחמי הסיירת בפיקוד מפקד הסיירת לבין שישה מחבלים חמושים המבוצרים מאחורי קירות בטון. בשל הנחיתות המספרית נאלצו לוחמי הסיירת לשבור את תבנית הלחימה הסטנדרטית ולהתפצל למספר מוקדים. למרות זאת, שמרו הלוחמים על תיאום, שליטה וקור רוח והרגו את ששת המחבלים. חיים ז"ל לחם במקצועיות ומיומנות רבה, הפגין נחישות, דבקות במשימה ואומץ לב הראויים לשבח. טל רוסו, תא"ל מפקד עוצבת האש כ"א בכסלו תשס"ג 26 בנובמבר 2002עשרה ימים לאחר הפעולה בה קיבל צל"ש נהרג. את הצל"ש קיבלו הוריו קיבלו לאחר מותו.

מתוך אתר הצנחנים:
לאחר שנה וחודשיים בקורס טייס, עבר חיים לשרת ביחידת פלס"ר צנחנים.
עשרה ימים לפני הפעולה בה נהרג, השתתף חיים בפעילות ברצועה. על פעילות זו הוענק לו צל"ש, שהוריו קיבלו לאחר מותו.
חיים נהרג ב-28 בפברואר 2002, במהלך פעולה במחנה הפליטים בלאטה בשכם. הוא הוביל את הכוח, כפי שעשה בכל הפעולות בהן השתתף. באחת הסימטאות הופעל מטען, וחיים, שהיה הראשון והמוביל, נהרג

מתוך דברים של חבריו לצוות נובמבר 1999
חיים לא נפל בעת מילוי תפקידו, חיים נפל בעת מילוי הרבה יותר מתפקידו.
חיים נפל בעת שהיווה דוגמא ומופת לכולנו, בעת שעשה את מה שאהב ואת מה שהאמין כי נכון, חיים נפל בעת שאהב את כולם ואהב את החיים, חיים נפל בעת שסמכנו עליו והלכנו אחריו בשדה הקרב.
חיים נפל בגיל 20.

אתר לזכרו

כתב הצל"ש

סמ"ר חיים בכר ז"ל

כתבה מבמחנה, דצמבר 2015הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה