סגן אמיר דרורי

עיטור העוז
אמיר דרורי 1959, צילום: אתר הגבורה

אמיר דרורי 1959, צילום: אתר הגבורה


תיאור המעשה: ביום ה-31 בינואר 1960, בהיותו מפקד כוח חסימה בפשיטה על חירבת תאופיק התחתונה, כאשר הכוח המוביל נתקל במארב, פיצל סגן אמיר דרורי את שאר כוחו ונע במהירות למקום החסימה שנקבע לו, זאת תוך שיקול כי יספיק עוד לחסום את דרך הנסוגים מהמארב. תוך כדי תנועתו נתקל בשניים מחיילי האויב ופגע בהם. בהגיעו למקום החסימה המתוכנן, כשמצא אותו תחת אש יעילה ממוצבי תאופיק העליונה, הזיז את כוחו במהירות במעלה התלול ביותר, עד למקום כ-50 מ' מתאופיק העליונה והודיע על השינוי לחסימות השכנות. בזאת הוכיח שיקול מהיר ונכון ודבקות במשימתו תוך גילוי תושיה, שמירה על בטחון אנשיו ומנהיגות בקרב. על מעשה זה הוענק לו : עיטור העוז ניסן תשל"ג אפריל 1973, דוד אלעזר, רב אלוף, ראש המטה הכללי
 סגן אמיר דרורי - מבצע חרגול
אמיר דרורי מקבל את עיטור העוז באפריל 1973 מידי הרמטכ"ל (בטקס חלוקת העיטורים לאחר המרת הצל"שים לעיטורים), צילום: אתר הגבורה (באדיבות המשפחה)


אמיר דרורי הצטיין גם בקרב במבצע קדש אף שלא קיבל צל"ש פורמלי על מעשיו. במבצע קדש שימש אמיר כמ"מ חבלה בפלוגה המסייעת בגדוד 12. סמל המחלקה שלו שנודע בשם "מטולה" (זאב יעקובזון) קיבל את צל"ש רמטכ"ל שהומר יותר מאוחר לעיטור העוז.
שניהם נכנסו לשדה מוקשים ועם דקרים, צעד צעד , פילסו מעבר לכוחות נוספים. "מטולה" נפצע ובכל זאת המשיך לפעול כמפורט בכתב העיטור.
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה