סג"מ אמיר בנימיני ז"ל

צל"ש המח"ט
אמיר בנימיני

אמיר בנימיני


סיפור המעשה (נוסח לא רשמי): סג"ם אמיר בנימיני ז"ל שימש כתותחן בצוות טנקים במהלך מלחמת שלום הגליל. צוות טנקים זה היה צוות מוביל בקרבות ג'זין ועין-א-תינה. צוות זה, השמיד תוך כדי הסתערות טנקים סוריים, בכך תרם תרומה מכרעת בהשגת יעדי הגדוד והחטיבה. הצוות פעל במיומנות ומקצועיות רבה. בקרב עין-א-תינה נפגע הטנק וסג"מ אמיר בנימיני ז"ל נפל. בהתנהגותם ובמעשיהם אלה גילו סג"מ אמיר בנימיני וחבריו לצוות אומץ לב מיומנות ומסירות רבה. על מעשיו אלה הוענק לו צל"ש מח"ט.אמיר בנימיני היה שייך לצוות הטנק שכונה "הטנק השלפן
 
 

כאשר התגייס אמיר לצה"ל, יחד עם אחיו התאום ירון, בחרו השניים בשריון. אמיר, שהיה בעל תכונות של מנהיג, הגיע במסלול מהיר לקורס קציני שריון.

במלחמת שלום הגליל הוא שירת בצוות טנק, שכונה "הטנק השולף", על שום אנשי צוותו שהשכילו להפעילו במהירות וביעילות המרבית בתנאים הקשים של הקרב. "טנק השלפן" היה טנק מוביל, שצוותו השמיד טנקים סוריים ט62- רבים וכן נגמ"שים ותותחים סוריים. הטנק נפגע פגיעה ישירה בצריח, ושלושה מבין ארבעת אנשי צוותו נהרגו. בזכות הביצוע המעולה של הצוות, הוענק לצוות ציון לשבח.

אמיר נפל בקרב בעין א-טינה בלבנון, ביום י"ח בסיוון תשמ"ב (9.6.1982), והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בפתח-תקוה. בן 20 שנים הוא היה בנופלו.

כתבה מידיעות אחרונות, מאי 2022

כתבה מהספרנים, מאי 2022הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה