טוראי שמואל חימו ז"ל

צל"ש האלוף
שמואל חימו

שמואל חימו


סיפור המעשה (נוסח לא רשמי): טוראי שמואל חימו נלחם במלחמת לבנון. בתאריך 6 בספטמבר 1982 בעת מעבר הגדוד על גשר בדרכו למערב בירות נפתחה אש עזה וכוח הגדוד נותק. שמואל התנדב לביצוע רתק על אש האוייב ובכך איפשר לשאר כוחות הגדוד לעבור את הגשר. במהלך פעולתו נפגע ונפצע ולמחרת מת מפצעיו. על פעולתו זו הוענק לו צל"ש האלוף.כשפרצה מלחמת שלום הגליל, הוא עלה עם גדודו ללבנון. בערב ראש השנה תשמ"ג (16.9.1982), יומיים אחרי רצח נשיא לבנון באשיר ג'ומאייל, התקדמו כוחות צה"ל לעבר מערב ביירות. על גדודו של שמואל הוטל לעבור גשר. חלק מן הכוח הצליח לעבור, אבל אש עזה ששלח האויב מנע את המשך המעבר. כוח צה"ל נתקע, כשהוא חצוי משני עברי הגשר. מפקדי הגדוד ידעו כי רק פעולה נועזת של לוחמים יחידים תוכל לרתק את אש האויב, לשתקו ולאפשר את המשך המעבר על הגשר. שמואל התנדב למשימה זו. כרבע שעה נמשכה לחימתו, ובאותו זמן הצליח כוח צה"ל לעבור את הגשר. אבל שמואל נפגע באש האויב ונפצע. למחרת, בראש השנה תשמ"ג (17.9.1982) הוא מת בבית-החולים. בן 20 שנים הוא היה במותו.
שר הביטחון אריאל שרון כתב למשפחתו: "שמואל שירת בגדוד נח"ל מוצנח. הוא היה חבר טוב לכל חבריו, ממושמע, בן גרעין, אחד מעמודי התווך בגרעין".
אחרי שהסתיימה המלחמה בלבנון, המליץ סגן מפקד גדודו בפני הממונים עליו להעניק לשמואל אות ציון לשבח. עברו כשלוש וחצי שנים והאות הוענק למשפחתו של שמואל.
 


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה