אלוף פיקוד הדרום: לפנינו מבחנים לא פשוטים

חנן גרינברג ynet 27/4/08
צילום: אביהו שפירא

צילום: אביהו שפירא


בטקס הענקת צל"שים לחיילי גדוד 51 של גולני, אמר אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, כי "המשימה ברצועת עזה לא הושלמה ותקופה של מבחנים לא פשוטים לפנינו". סגן שמעון סיסו, שקיבל צל"ש: "נלחמנו מול חמאס שמאורגן בצורה דומה לצבא"אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, אומר הערב (יום א') כי "המשימה ברצועת עזה לא הושלמה ותקופה של מבחנים לא פשוטים לפנינו". הוא דיבר בקריית שמונה בטקס הענקת צל"שים לגדוד 51 של גולני ולמספר חיילים וקצינים מהגדוד שלחמו ברצועה בחודשים האחרונים.

 האלוף גלנט ציין כי גדוד 51 הפגין במהלך פעילותו ברצועה מיולי 2007 ועד פברואר 2008 תעוזה, נחישות והתמדה מול איום שהלך והשתכלל. בטקס הוענקו גם צל"שים למספר קצינים בהם מפקד מחלקה בפלוגת החוד, סגן שמעון סיסו.

הקצין בן ה-22 מנהריה השתתף עם חייליו במבצע "צלול כיין" שנערך בדצמבר 2007 במחנה הפליטים אל-מורזי במרכז רצועת עזה: "היינו בתוך מבנה" שחזר סגן סיסו את הקרב בשיחה עם ynet "חלק מהלוחמים היו בקומה הראשונה וחלק יחד איתי בקומה הראשונה. בשלב מסוים זיהינו מחבל חמוש שנמצא בחוץ, ירינו לעברו והוא התפוצץ. תוך כדי דיווח למג"ד, הבחנו בשני מחבלים נוספים למטה שירו לעבר הקומה הראשונה וחייל אחד נפצע מהירי. תוך כדי הוראות שלי לטפל בחייל הפצוע, איגפו המחבלים וירו טיל RPG לתוך הבית.

 

"זיהיתי את מקור הירי, יצאתי החוצה ויחד עם חייל נוסף פתחנו באש לעבר המחבלים ופצענו אותם. לאחר מכן השלכתי רימון מתוך חלון השירותים לעבר האזור בו הם היו. יצאנו החוצה, הסתערנו לעברם ממרחק של חמישה מטרים והרגנו אותם".

סגן סיסו מציין כי הקרב במבצע הזה מאפיין קרבות רבים שניהלו הוא וחייליו ברצועת עזה. "נלחמנו מול חמאס שמאורגן בצורה דומה מאוד לצבא עם היררכיה, מפקדים, פקודות בקשר, חוליות שמתמחות בסוגים שונים של אמצעי לחימה ומשימות".

לאחר המבצע נאמר לו כי הוא מועמד לצל"ש אבל רק ביום חמישי האחרון קיבל את ההודעה שאכן יקבל צל"ש מאלוף הפיקוד: "בהתחלה לא כל כך הגבתי, נשארתי אדיש אבל האמת שהיום בטקס - כשראיתי את כל האנשים וקיבלתי את התעודה מהאלוף אני חייב להודות שהתרגשתי. זה אפילו הרבה יותר מלחיץ מלהיות בקרב מול המחבלים", סיים בקריצה.

 


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה