שמונה חיילים קיבלו צל"שים על גילוי יוזמה ונחישות בלחימה בעזה

יובל אזולאי הארץ 29.9.08
שמונה חיילים קיבלו צל"שים על גילוי יוזמה ונחישות בלחימה בעזה


אלוף פיקוד הדרום העניק את האותות למ"פ בגבעתי על קרב מוצלח ולסגן מפקד גדוד הסיור המדברי על סיכול פיגועאלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, ומפקד אוגדת עזה, משה (צ'יקו) תמיר, העניקו אתמול צל"שים לשמונה קצינים וחיילים שהשתתפו בשנה האחרונה בלחימה ברצועת עזה. בטקס שהתקיים במועצה האזורית אשכול נכחו קצינים בכירים ולוחמים, המשתתפים בשגרת הפעילות באזור עוטף עזה.

בצה"ל אמרו כי ההחלטה להעניק את הצל"שים לשמונת הלוחמים התקבלה לאור גילוי היוזמה, הנחישות, הדבקות במטרה והחתירה לניצחון בעת מבצע "חורף חם" בחודש מארס השנה. במבצע פגע צה"ל בעשרות מחבלים.

אלוף הפיקוד גלנט העניק אתמול שני צל"שים לסרן אליק סרור, מפקד פלוגה בגדוד של גבעתי, ולרב סרן ואחיד אלהוזייל, סגן מפקד גדוד הסיור המדברי. רס"ן אלהוזייל קיבל את הצל"ש על סיכול פיגוע משאית התופת במעבר כרם שלום, בחודש אפריל האחרון. סרן סרור קיבל את הצל"ש על קרב מוצלח שניהל בסביבה רוויית מחבלים במבצע "חורף חם".

מפקד אוגדת עזה, תא"ל תמיר, העניק את אחד הצל"שים לסגן מפקד סיירת גבעתי, סגן נתנאל שמכה, על אומץ לב שגילה במבצע שהתנהל באמצע אפריל השנה, בצפון רצועת עזה. במסגרת פעילות זו, פיקד סגן שמכה על צוות לוחמים שקיבל משימה להשתלט על מבנים. בהתקדמות החיילים אל אחד המבנים נורתה לעברם אש. סגן שמכה נפגע מכדור, שנבלם באפודו האישי. מיד לאחר מכן התעשת, שינה את נתיב ההתקדמות של לוחמיו והסתער בראש הכוח על המבנה שממנו נורה, והשתלט עליו.

הכתבה המקורית


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה