צל"ש הוענק ל-3 לוחמים בהם 2 שנהרגו במוצב מרגנית

פליקס פריש YNET, 7.11.01
מוצב מרגנית, צילום: צפריר אביוב

מוצב מרגנית, צילום: צפריר אביוב


אלוף פיקוד דרום, דורון אלמוג, העניק ציון לשבח לרב סרן גיל עוז ולסמל ראשון קובי ניר, אשר נהרגו לפני יותר מחודשיים מאש מחבלים שחדרו למוצב "מרגנית". הוריהם של החללים קיבלו בשמם את הצל"ש במהלך אירוע הצדעה, שערכה המועצה האזורית אשכול לחיילי אוגדת עזה. צל"ש הוענק גם לסרן עמי לוי, שנפצע בעת פעילות מבצעית ברפיחאלוף פיקוד דרום, דורון אלמוג, העניק אמש (ג') ציון לשבח לרב סרן גיל עוז ז"ל, סגן מפקד גדוד שקד בגבעתי, ולסמל ראשון קובי ניר ז"ל, חובש בגדוד, אשר נהרגו בקרב עם מחבלים במוצב "מרגנית" שבדרום רצועת עזה בסוף חודש אוגוסט.

צל"ש נוסף הוענק לסרן עמי לוי, מפקד פלוגת ציוד מכני הנדסי בחיל ההנדסה, שנפצע במהלך פעילות מבצעית ברפיח. הצל"ש הוענק לשלושה בשל "אומץ ליבם, גבורתם ודבקותם במשימה, תוך סיכון חייהם".

רב סרן עוז וסמל ראשון ניר ז"ל הגיעו למוצב "מרגנית" לאחר ששני מחבלים פרצו אל המוצב ופתחו באש לעבר החיילים, שישנו בחדר המגורים. עוז וניר הסתערו אל תוך המוצב ונהרגו מאש המחבלים, אולם לאחר הסתערות התהפכו היוצרות בקרב. החיילים הצליחו להרוג את אחד המחבלים ולגרש מן המוצב את המחבל השני, שנלכד מאוחר יותר ונהרג על ידי כוח מרדף של גבעתי. באירוע נהרג גם סמל צחי גרבלי ז"ל.

סרן לוי פיקד על פעולת הריסת בתים ברפיח, במהלכה נפגעו מירי הוא ונהג הדחפור בו ישב. סרן לוי החליף את הנהג על אף שנפצע, וחילץ את הדחפור אל מחוץ לטווח הסכנה, למרות שבמהלך הנסיעה היה על סף אובדן הכרה.

הוריהם של שני הלוחמים ההרוגים קיבלו בשמם את הצל"ש מידי אלוף הפיקוד אלמוג. אביו של רב סרן עוז אמר בהתרגשות: "חיילי אוגדת עזה, אתם תמיד תהיו בליבינו". אמו של רב סרן עוז נתמכה על ידי חיילים כשעלתה לבמה. הטקס נערך במסגרת אירוע הצדעה שערכו תושבי המועצה האזורית אשכול לחיילי אוגדת עזה.

לכתבה המקורית


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה