צה"ל העניק תעודת הערכה למדחת יוסף ז"ל

פליקס פריש YNET, 18.12.01
תמונה מחלוקת הצלשים

תמונה מחלוקת הצלשים


בטקס מיוחד חולקו צ"לשים ותעודות לחיילים שהפגינו אומץ מיוחד באינתיפאדה האחרונה. פקד איסמעאיל סוועאד, שפיקד על קבר יוסף ושבן דודו נחטף ונהרג בלבנון, וסיפר כי קרא לבנו מדחתפלוגה ט"ו של משמר הגבול, שנלחמה בקבר יוסף בשכם בתחילת אינתיפאדת אל אקצה ושבה שירת השוטר מדחת יוסף ז"ל, קיבלה אמש (ב') צל"ש על פעילותה מאלוף פיקוד המרכז, יצחק איתן.

מדחת עצמו זכה בתעודת הערכה, וכך גם שני קצינים מן הפלוגה: פקד איסמעאיל סוועאד שפיקד על מתחם הקבר בתחילת הלחימה, ורב פקד דניאל דמתי שפיקד על הקבר בימים שלאחר מכן, עד לפינויו.

הוריו של מדחת יוסף לא הגיעו לטקס שנערך בירושלים ותעודת ההוקרה תועבר אליהם בימים הקרובים.

פקד סוועאד, בן דודו של החייל עומר סוועאד שנחטף ללבנון לפני למעלה משנה, סיפר בטקס כי מדחת, כמו החיילים האחרים שהגנו על הקבר, היה חייל רציני, ולרוע המזל, כדור אחד חדר מבעד לחרך הירי, ופגע בצווארו. "ניסיתי להחיות אותו ולעצור לו את הדם, אבל דבר לא עזר". סוועאד סיפר כי בנו הקטן שנולד לפני חודשים אחדים נקרא מדחת, על שמו של השוטר שנהרג בקבר יוסף.

אלוף הפיקוד העניק צל"ש גם לסגן דודו חן-כהן ז"ל, מפקד מחלקה בחטיבת הנח"ל, שנהרג לפני שנה בקרב עם מחבלים בכפר אל חדר באיזור בית לחם. סגן דודו הוזנק למקום לאחר שכוח מפלוגתו נתקל במחבלים ואחד החיילים, שלמה אודישנה נפצע באורח קשה.

"הגענו למקום, עמדנו תחת אש צלפים, ודודו לקח החלטה לרוץ ולחלץ את שלמה. הוא נפגע בצווארו", סיפר מפקד הפלוגה, סרן צור הרפז, שרץ יחד עם סגן דודו לחלץ את החייל הפצוע. "הוא פעל על פי הערכים שאנחנו מצפים להם מכל מפקד: אומץ, רעות, דבקות במשימה, חילוץ חבר פצוע. דברים שכל מפקד צריך לעשות באופן טבעי".

הצל"ש השלישי הוענק לגדוד הצנחנים המובחר "מגלן", שפועל באופן אינטנסיבי בשטחי יהודה ושומרון, ומבצע מעצרים, מארבים ופעילות ייחודית. את הצל"ש קיבלו מפקד היחידה היוצא אל"מ יוסי והמפקד החדש סא"ל מוטי.

האלוף איתן העניק גם תעודות הוקרה לסרן אייל סלע ז"ל שנהרג בקרב עם מחבלים על יד שכם ולשניים מחייליו שהרגו את המחבלים, לשני חיילי נח"ל חרדי שעצרו מחבל מתאבד במכונית תופת בבקעת הירדן, לחיילי מילואים שלכדו שני מחבלים ואמצעי לחימה באיזור אריאל, ולחיילי חטיבת גולני מפלוגת החבלה ומיחידת אגוז שנתקלו במחבלים באיזור שכם וג'נין, והרגו אותם, לפני שאלה הספיקו לפגוע באזרחים ישראלים ובחיילי צה"ל.

לכתבה המקוריתהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה