לאחר כמעט עשור - הוריו של חייל הרוג קיבלו צל"ש בשמו

ירדן וינטר דובר צה"ל, 26.5.09
האלוף גלנט מעניק את הצל''ש להורי החלל. צילום: יהונתן בן-דוד

האלוף גלנט מעניק את הצל''ש להורי החלל. צילום: יהונתן בן-דוד


מפקד פיקוד הדרום העניק צל"ש להוריו של סמ"ר ידידיה גפן ז"ל, חובש פלוגתי שנהרג בלבנון בשנת 2000. מפקד פלוגתו דאז שחזר את נסיבות נפילתו מעל בימת האירוע. באירוע הצדיעו האלוף גלנט, הקחצ"ר ומח"ט גבעתי לפצועי החטיבה מאז הקמתהמפקד פד"ם, האלוף יואב גלנט, העניק צל"ש להוריו של סמ"ר ידידיה גפן ז"ל, חובש פלוגתי שנהרג בזמן טיפול בפצוע תחת אש בלבנון בשנת 2000.
"מחלקה מהפלחו"ד יצאה לסיור פריקת ציר בסמוך למוצב בו שהינו", שחזר סא"ל יהודה הכהן, מפקד פלחו"ד ברותם דאז ומפקד הגדוד כיום, את נסיבות נפילתו של סמ"ר גפן בטקס הענקת הצל"ש. "היא עלתה על מטען וכתוצאה מכך תשעה חיילים נפגעו, ביניהם סמל המחלקה ומפקד הכוח. ידידיה החל בטיפול בנפגעים, וזמן קצר לאחר מכן התחיל חיזבאללה לירות פגזי מרגמה לעבר הכוחות שהגיעו לשם - מה שהקשה על מלאכת החילוץ.

"שבעה חיילים נוספים נפגעו מהפגזים, אולם החילוץ נמשך", המשיך סא"ל הכהן. "בסופו של דבר, ידידיה נהרג במהלך הטיפול מאחד הפגזים. הוא תפקד תוך גילוי אומץ לב והקרבה אישית, ובחר שלא לתפוס מחסה אלא להמשיך לטפל בחבריו. זו התנהגות ראויה לציון, בזכותה הצליח להציל חיים".

באירוע שנערך בשבוע שעבר ברמת אפעל, הוקירו האלוף גלנט, קצין החי"ר והצנחנים הראשי (הקחצ"ר), תא"ל יוסי בכר, מפקד החטיבה, אל"ם אילן מלכא, ומפקדיה את פצועי גבעתי משנות ה-80, אז הוקמה החטיבה הסגולה.
"לערב אחד התכנסה  חטיבה שלמה כדי להצדיע לאלו שעל סיפורי הגבורה שלהם הוקמה החטיבה", אמר אל"ם מלכא בנאומו.
"כל הזמן אנו עדים לצורך להוקיר, להעריך ולציין את אלה שנפגעו, נפצעו ואף נפלו בדרך, והביאו ליצירת מורשת ארוכת שנים של צניעות המאפיינת את חטיבת גבעתי", סיכם את הערב האלוף גלנט.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה