פיגוע דריסה בירושלים: 3 נהרגו, עשרות נפצעו

אפרת וייס YNET 2.7.08
צילום: רויטרס

צילום: רויטרס


ברחוב יפו בירושלים פגע נהג טרקטור ערבי בהולכי רגל, במכוניות ובאוטובוס. שלושה בני-אדם נהרגו וכ-36 נפצעו. נהג הטרקטור נורה למוות על-ידי שוטר יס"מ. במשטרה אומרים כי מדובר בפיגוע. עד ראייה: "הטרקטור נסע לכיוון שוק מחנה יהודה והפך אוטובוס. הוא פגע בהולכי רגל ובמי שנמצא בכביש"פיגוע דריסה בלב ירושלים: שלושה בני אדם נהרגו וכ-36 בני אדם נפגעו - שניים באורח קשה ארבעה בינוני ו-30 קל - בפיגוע דריסה שהתרחש סמוך לשעה 12:00 (יום ד') במרכז ירושלים. נהג טרקטור ערבי פגע בהולכי רגל, במכוניות והפך שני אוטובוסים. שוטר יס"מ ירה בנהג למוות סמוך לבית החולים "שערי צדק" הישן. נהג הטרקטור הוא בן 30, תושב אחד הכפרים ממזרח לירושלים, מוכר למשטרה בשל עבר פלילי.  במד"א הוכרז אירוע רב-נפגעים. במקום הרס רב. במד"א דיווחו על שלוש זירות בהן יש נפגעים - ברחובות רש"י, שרי ישראל ויפו - לאחר שהטרקטור נסע מאות מטרים ופגע בהולכי רגל ומכוניות. בין הפצועים קל - אם ותינוקת. 

זירת פיגוע הדריסה (צילום: ערוץ 1, צילום סטילס: גיל יוחנן)

מפקד משטרת מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, אמר: "מחבל רכוב על טרקטור מסוג שופל החל לפגוע בכלי רכב תוך כדי הוא הפך שני אוטובוסים".

מנהל מחוז ירושלים בחברת אגד, יוסי קצ'קס: "שני אוטובוסים שלנו נפגעו מהטרקטור המשתולל - אחד בקו 13 והשני בקו 60. שניהם נסעו לאזור שוק מחנה יהודה לכיוון התחנה המרכזית. בקו 13 היו 35 נוסעים ובאוטובוס השני שנפגע כ-15 נוסעים. הנהגים וחלק מהנוסעים נפצעו או לקו בהלם והם פונו לבתי החולים בעיר". 


מכוניות הפוכות ומעוכות. זירת הפיגוע (צילום: רויטרס)  

ציון שטרית, שהיה עד ראייה לפיגוע, סיפר ל-ynet: "חשבתי שזה טרקטור שעובד שם ופתאום הוא פנה לתוך הכביש, והתחיל לעלות על מכוניות באופן חופשי. מכוניות עומדות ברמזורים והוא עם השופל שלו דרך עליהם והרביץ להם עם הכף. צעקתי לאנשים - תירו בו. ראיתי איש ביטחון ממגדל העיר יוצא עם רובה עוזי לכיוונו. הטרקטור נסע לכיוון שוק מחנה יהודה והפך אוטובוס. הוא פגע בהולכי רגל ובכל מי שנמצא בכביש. מכוניות התפרקו שם בכמויות, רק בסרטים רואים דברים כאלה. פשוט נורא ואיום". 

עד ראייה נוסף, שנסע במונית במרכז ירושלים, סיפר: "ראיתי את הטרקטור מרים רכב בכף, משליך אותו לתעלה ואז מועך אותו. הוא סיים עם הרכב, עבר לרכב שלפניי, הרים אותו וחזר על אותה פעולה. הוא פשוט דרס אותם. הוא בא אלינו, ראיתי אותו פונה לכיוון שלנו, צעקתי לבן שלי - צא החוצה וברחנו. רצנו כמו מטורפים ואז שמענו שתי יריות".


רכב שהטרקטור פגע בו (צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א)

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה