הצל"ש החמישי של המסתערב הבדואי

אבי אשכנזי NRG 13/9/09
רס"ר מ.

רס"ר מ.


הוא הרג את מפקד ג'יהאד בג'נין מטווח אפס, נלחם פנים אל פנים וזכה ב-3 עיטורים. כעת יקבל רס"ר מ' את עיטור המופת ואת צל"ש המפכ"לג'נין, חורף 2007. מפקד הג'יהאד האיסלאמי אשרף סעדי נוסע בתוך מחנה פליטים. הוא מזהה מכונית שנוסעת אחריו. הוא ואנשיו עוצרים, יוצאים מהרכב ומכוונים נשקים אל היושבים במכונית. "מה קרה לך", אומר לו אחד מהם, "אני מפה. אני אחד משלכם". סעדי משתכנע. מוריד את הנשק, מחייך. זה היה החיוך האחרון שלו. שניות ספורות לאחר מכן הוא כבר שכב גוסס על הכביש.

 הזר, האיש שהיה בתוך מחנה הפליטים, הוא רב-סמל ראשון מ', לוחם בדואי בשירות יחידת המסתערבים של משמר הגבול.

הוא כבר מחזיק ברשותו שלושה אותות, בהם שני עיטורי מופת וצל"ש אלוף. היום הוא יקבל את העיטורים הרביעי והחמישי, עיטור המופת וצל"ש המפכ"ל ויהפוך לאחד הלוחמים המעוטרים ביותר במערכת הביטחון בכל הזמנים.

זכיתי לראות את החיוך האחרון שלו
רס"ר מ', בדואי מוסלמי בן 28 מצפון הארץ, שאת שמו לא ניתן לפרסם משום שהוא משמש כמפקד צוות בימ"ס מג"ב, השתתף במאות מבצעים סודיים ונחשב לאחד הלוחמים האמיצים במערכת הביטחון. ב-21.2.07 נשלח הצוות שבפיקודו ללכוד את מפקד הג'יהאד האיסלאמי בג'נין, סעדי. "סמוך לשעה תשע בבוקר זיהינו את הרכב של המבוקש, נסענו אחריו באופן סמוי אבל הוא היה מאוד חשדן", שחזר מ' אתמול.

"במרכז מחנה הפליטים הוא ביצע סיבוב פרסה ומיד אחר כך עצר את מכוניתו. הוא מיד שלף את הרובה שלו וירה כדורים באוויר. אחר כך הוא כיוון את הרובה והצמיד אותו ישר אליי, ישבתי ברכב והבנתי שהוא זיהה אותנו. לא יכולנו לשלוף. מיד חייכתי לעברו. הרמתי את הידיים ואמרתי גם לחבר שלי, רס"ר א' להרים את הידיים. הבחור השתכנע. בעצם, זכיתי לראות את החיוך האחרון שלו.

במרחק של מטרים מאיתנו עמדו בין שמונה לתשעה שוטרים פלסטינים. מיד אחרי הירי השתלטנו עליהם ובעזרת כוחות נוספים חילצנו את עצמנו מחוץ למחנה הפליטים". גם החבר, רס"ר א', יקבל את צל"ש המפכ"ל. את עיטור המופת יקבל מ' על החיסול השני שבוצע שבוע לאחר מכן. מיד לאחר שראש הג'יהאד חוסל החליף אותו סגנו.

אפילו אשתי לא יודעת
"במהלך ניסיון מעצרו של המחליף נכנסנו למחנה הפליטים ברכב סמוי", מספר מ'. " המזל הגדול שלנו היה שהיו לנו שכפ"צים מתחת לבגדים". במהלך החיפושים אחר המפקד סרקו המסתערבים את מחנה הפליטים. בשלב מסוים נתקל מ' במבוקש ובשומרי ראשו. המבוקשים זיהו גם הם את הכוח ככוח מסתערבים ופתחו באש. "הכדורים חדרו דרך החלון הקדמי ובנס לא פגעו בנו.

מיד יצאתי מהרכב והסתערתי לעבר השלושה, רצתי ויריתי. אבל גם הם המשיכו לירות לעברי". במהלך חילופי הירי פגע מ' בשלושת המחבלים וחיסל אותם בקרב פנים אל פנים. ועדת הצל"שים של המשטרה החליטה להעניק לו את עיטור המופת "על חתירתו למגע תחת אש, על גילוי יוזמה ואומץ לב הראויים לשמש דוגמה ומופת".

עובדת היותו של מ' בדואי מוסלמי לא מקלה עליו את העבודה הקשה. את הצל"ש, אגב, הוא יקבל לבד, ללא ליווי משפחתו הקרובה. "האמת, רק בודדים במשפחה יודעים מה אני עושה ושאני אמור לקבל את הצל"ש החמישי שלי", הוא מספר בצניעות, "אפילו אשתי לא יודעת".


לכתבת המקור


אילן4700
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה