עשר שנים ומפקד חדש

יותם קניספל אתר הגבורה, ביבשה 7.6.09
עשר שנים ומפקד חדש


אל"מ רביב ניר התמנה למפקד המכללה לפיקוד טקטי במקום תא"ל חגי מרדכי שהתמנה למפקד עוצבת אתגר. "בפיקוד יש צורך בעשייה איכותית, נבונה, מקצועית ומדויקת", אמר המפקד החדששבועיים לפני חגיגות העשור להקמת המכללה לפיקוד טקטי (מלט"ק) התמנה מפקד חדש למכללה. אל"מ רביב ניר החליף אתמול בתפקיד את תא"ל חגי מרדכי שעובר לפקד על עוצבת אתגר בפיקוד צפון. טקס המינוי בגלילות נערך בראשותו של מפקד הזרוע, אלוף אבי מזרחי, רח"ט יבשה תא"ל אילן פרץ וראש חטיבת כוח האדם של הזרוע, תא"ל ירון בארי.

חוגגים עשור
"הייתה לי הזכות לפקד על המכללה ולהשפיע על מפקדי העתיד, הפועלים מתוך מחויבות אין סופית", נפרד תא"ל חגי מרדכי מסגל המכללה וחניכיה. "בימים אלה אנו חוגגים עשור למכללה ואולי נדרשות עוד עשר שנים נוספות כדי לבחון את השפעת הפיקוד שהיא מביאה לצה"ל". בדבריו פנה גם לחניכים באולם ואמר: "אתם ליבת הקצונה הצעירה ודור העתיד. אני בטוח שתובילו את עצמכם להיות מפקדים טובים וראויים".
למחליפו אל"מ ניר, אמר: "רביב, מהיום אתה הוא מפקד המכללה. אני מעריך אותך כאדם, את צניעותך, את הישגיך בשלל תפקידי השדה שמילאת וסמוך ובטוח אני שתתקבל כראוי". בסוף דבריו, פנה תא"ל מרדכי למפקד הזרוע. "ברצוני למסור לך את מלוא ההערכה על שסמכת עליי תוך מתן קשב, זמינות ותמיכה. כמפקד הרגשתי את כתפך לאורך כל הדרך".

בנעליו
אל"מ ניר כיהן בתפקידו הקודם כסגן מפקד אוגדה 36. "פיקוד היחידה באשר הוא לעולם נשאר פיקוד עם הצורך לעשייה איכותית, נבונה, מקצועית ומדויקת", אמר בנאום הבכורה שלו. "מצאתי כאן את הטוב והיפה בצה"ל - זוהי זכות לפקד עליכם. אני בטוח שיחד נמשיך להצליח במשימותינו, ואני מאחל הצלחה לכולכם".
בפרידתו מתא"ל מרדכי הודה לו על "העשייה המרשימה", והוסיף: "יכולותייך הוכחו והשתפרו כאן, וזאת תוך רהיטות, סידור ובעיקר שמירה על ערכיות צה"לית. אני גאה להיכנס לנעלייך".

תראו ותלמדו
מפקד הזרוע עלה לבמה ובירך ללא נאום כתוב. "תרשו לי לדבר בספונטאניות על חגי, שהוביל בשנתיים האחרונות את המכללה והציב לה סטנדרטים גבוהים מאוד. חגי, נהניתי לעבוד איתך ועם סגל המפקדים שלצידך וסמכתי עליך בעיניים עצומות. תודה רבה ובהצלחה בפיקוד על האוגדה. אני מקווה שתוביל אותה בנחישות וצניעות שאפיינה אותך בפיקוד על המלט"ק. אתה מקצועי, קפדן ומסודר, בדמותך ובפיקודך. בעזרת סגל מוכשר לימדת את חניכי המכללה איך מובילים פלוגות לקרב. אתם, החניכים, למדתם והשכלתם ממנו".
לאל"מ ניר אמר: "גדלת בציר המבצעי ללא סטיות לתפקידי מטה. פיקדת מרמת המחלקה עד החטיבה, ובמלחמת לבנון השנייה כיהנת כמח"ט. קיבלת את הפיקוד כי יש לך את אומץ הלב, וניסיון רב בפעילויות מבצעיות. אתם, חניכי המכללה, תשמעו ממנו ותסתכלו עליו קדימה".

עשר שנים ומפקד חדש
חילופי מפקדים, תא"ל חגי מרדכי ואל" רביב ניר

עשר שנים ומפקד חדש
אל"מ רביב ניר בטכס

מקור הכתבה


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה