שני חיילים שנהרגו בג'נין יקבלו צל"ש

פליקס פריש YNET 4/6/2002
שני חיילים שנהרגו בג'נין יקבלו צל"ש


אלוף פיקוד המרכז יעניק מחר למשפחותיהם את הצל"שים. עוד 10 חיילים שהשתתפו ב"חומת מגן" ו-5 יחידות שפעלו בשטחים יקבלו את האות5 לוחמים שהשתתפו בלחימה במחנה הפליטים בג'נין במבצע חומת מגן, יקבלו מחר (ד') צל"ש מאלוף פיקוד המרכז יצחק איתן על הצטיינותם במשימה וגילוי אומץ לב. 7 צל"שים נוספים יקבלו חיילים שהשתתפו ב"חומת מגן", וכן יחולקו חמישה צל"שים יחידתיים.

שניים ממקבלי הצל"שים - סמ"ר (מיל') מנשה חבה וסרן (מיל') קובי אזולאי, נהרגו בקרב במחנה הפליטים בג'ינין ואת הצל"שים יקבלו בשמם בני משפחותיהם. בנוסף יקבלו צל"שים על הלחימה, סמל (מיל.) שניאור אלפסי, שחילץ שלוש פעמים ברציפות חיילים ממקום הקרב בג'נין, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד גרנית של חטיבת הנח"ל, סרן רן ורדי , על לחימה רצופה ומתמשכת למרות פציעה, וסמל רון מרגלית, מאותה הפלוגה, על חילוץ נפגעים תחת אש והחלפת מפקד המחלקה שנפצע במהלך הקרב.

בין מקבלי הצל"שים הנוספים, על הלחימה ב'חומת מגן', שני מפקדי פלוגות מגדוד דוכיפת, סרן תומר ציטר על לחימה באזור כיכר מנרה ברמאללה כשהוא פצוע, וסרן כפיר כהן, שהמשיך אף הוא להילחם למרות פציעה קשה.

סרן אופיר לוי, סגן מפקד גדוד "סערה" של חטיבת השריון "כפיר", יקבל צל"ש על חילוץ פצוע תחת אש וחילוץ טנק במהלך הלחימה ברמאללה.

סרן אלון מדנס, מפקד פלוגה בגדוד "צפע" של הצנחנים שהוביל לחימה מבית לבית בקסבה של שכם, וחתר למגע באופן יוצא דופן. רס"ן (מיל') שגב ברעם, מפקד פלוגה בגדוד שריון שלכד את משאית רקטות הקסאם צפונית לשכם, תוך כניסה עם חייליו לשטחי A. רס"ן נמרוד אלוני, מפקד סיירת הצנחנים, על פיקוד בקרב כשהוא נמצא מטרים ספורים מול מחבל, במחנה הפליטים בלאטה, וכמו כן, רב-נגד ריצ'ארד אוויזרת, איש חימוש מיחידת מחסני החירום של פיקוד מרכז, שלכל אורך מבצע "חומת מגן" חילץ טנקים רבים, בחלק מן המקרים תחת אש.

היחידות שיקבלו צל"שים יחידתיים הן הפלוגה המסייעת של גדוד המילואים מחטיבה חמש שאיבד רבים מחייליו במחנה הפליטים ג'נין; סיירת הצנחנים וסיירת הנח"ל, שביצעו במהלך אירועי אינתיפדת אל אקצה רצף של מבצעים מורכבים; מחלקת ההנדסה של פיקוד מרכז, שבין חייליה גם מפעילי דחפורי הדי-9 שנלחמו במחנה הפליטים ג'נין, על פעילותה תחת אש בדבקות ובנחישות; פלוגת מילואים מובחרת שפעלה לאורך כל תקופת אירועי "גאות ושפל" ו"חומת מגן" והפגינה מוטיבציה גבוהה.

היחידות והחיילים שיקבלו תעודות הערכה אישיות הן גדוד חרוב הפועל באזור שכם, גדוד גרנית של הנח"ל, גדוד צפע של הצנחנים, גדוד גור מחטיבת השריון "כפיר", וגדוד געש, מחטיבת השריון סער מגולן.

מקומם של חיילי גדוד 51 של גולני ומפקדם לשעבר, סא"ל אופק בוכריס, נפקד מרשימת הצל"שים של אלוף פיקוד המרכז, מכיוון שאלה צפויים לקבל בקרוב צל"ש מן הרמטכ"ל, שאול מופז.

למקור הכתבה


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה