מלך הפלאפל

אתר הגבורה, במחנה 9.10
מלך הפלאפל


איתן קינן קאולי זינק מדרגת סגן לתפקיד של סא"ל בשמונה חודשים בלבדביוני 1973 שירת תא"ל (מיל') איתן קינן קאולי בתפקיד מ"פ בשריון בדרגת סגן על תקן סרן. שמונה חודשים בלבד לאחר מכן, הוא התמנה למג"ד, תפקיד בתקן סא"ל.

"זה היה צירוף מקרים", מנסה להסביר ספידי גונזלס של הדרגות. "באוקטובר 73' פרצה מלחמת יום הכיפורים, בה שירתתי כסגן מפקד גדוד 77 תחת אביגדור קהלני. בדרך כלל, אחרי מלחמה, כולם מקבלים דרגות על פי התפקיד, וככה קיבלתי את דרגת הרס"ן. לכך נוספה ההחלטה שקיבל מי שקיבל, שאהפוך למג"ד. יצאתי מבית–החולים, ומיד קיבלתי את הפיקוד על הגדוד. אני מניח שנבחרתי לפקד על גדוד 77 מתוך המועמדים שנשארו, אחרי שרבים נפלו במלחמה".

במהלך יום הכיפורים נפצע קינן ואף זכה בעיטור המופת על תפקודו בקרב בעמק הבכא מול הסורים. ההכרה שקיבלה גבורתו מצה"ל, הוא מספר, סייעה לו לפקד על חייליו למרות גילו הצעיר. "העיטור עזר ליצור הילה", אומר קינן. "המלחמה הפכה את נושא המנהיגות והשליטה לברור".

אבל אם חייליו של קינן עוד הצליחו להבין מהו מקורו של הקידום המהיר, דווקא הדרג הבכיר בצה"ל הופתע. "מוטה גור, שהיה אלוף פיקוד הצפון, זימן אותי אליו", נזכר השריונר. "הוא אמר לי שמכיוון שהקידום היה מהיר מאוד, הוא רוצה לדעת מיהו הבן–אדם מאחורי המכונה, ולאשר את המינוי. זה היה מרגש מבחינתי. אני זוכר את האירוע כציון דרך".

מלך הפלאפלהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה