המפקדים יצאו מבית להיא, וקיבלו צל"ש בשטח

חנן גרינברג אתר הגבורה, YNET 23.4.2004
עפר וינטר, צילום: גדי קבלו

עפר וינטר, צילום: גדי קבלו


מפקד גדוד הסיור של גבעתי, סגן אלוף עופר וינטר, ומפקד פלוגת הסיור של החטיבה, סרן חזי נחמה, קיבלו צל"ש מאלוף פיקוד הדרום - בשטח, שעות ספורות אחרי תום הפעילות הלילית נגד הטרור בבית להיאאתמול (יום ה') בבוקר עוד נלחם מפקד פלוגת הסיור של גבעתי, סרן חזי נחמה, בפלסטינים חמושים בצפון רצועת עזה. בצהריים, לאחר שסיים את הפעילות, כשאפוד הקרב עדיין על גופו, קיבל מידי אלוף פיקוד הדרום ציון לשבח לרגל יום העצמאות.  

את הצל"ש קיבל סרן חזי נחמה על חלקו
במבצע ללכידת מבוקש בחודש ספטמבר 2003, "על יכולת פיקודית בקרב תוך הפגנת אומץ לב, נחישות ודבקות במטרה". במהלך המבצע נהרג סמל ראשון אביהו קינן ז"ל.  

בצל"ש נוסף זכה סגן אלוף עופר וינטר, מפקד גדוד הסיור של גבעתי, על חלקה של יחידתו בפעילות מבצעית ברצועת עזה.

 שתי התעודות נותרו מיותמות לכמה שעות, מכיוון ששני הקצינים-הזוכים היו באותה שעה בפעילות בבית להיא שבצפון רצועת עזה.

 אתמול לפני הצהריים סיים הגדוד את פעילותו, ובמוחו של מפקד אוגדת עזה, תת אלוף שמואל זכאי, עלה הרעיון להעניק לקצינים את הצל"ש בשטח, עוד לפני שיספיקו לנוח מהמבצע שביצעו. 

אלוף הפיקוד דן הראל נענה לרעיון, והגיע אל אזור הקרבות, בין ניסנית לאלי סיני, שם התרכזו חיילי גדוד הסיור. המקום קושט בדגלי החטיבה ובדגלי ישראל, הבמה המאולתרת והמיקרופון שהובאו למקום השלימו את כל התנאים לקיום הטקס.  

בטקס הצל"שים: דמעות וחיבוקים 

החיילים קיבלו את האלוף הראל, כשחלקם עוטים עליהם עדיין את אפודי הקרב מהמבצע.  

תחילה, קיבל סרן נחמה את הצל"ש, על כך שבמהלך מבצע ללכידת מחבל מבוקש במחנה הפליטים אלבורייג' ברצועה הוביל את חייליו לעבר הבית, בו היה אמור לשהות המחבל וכיתר אותו.  

המחבל לא היה בבית אך נמצא בבית אחר. במהלך הסריקות ירה המחבל לעבר הכוח, ירי שכתוצאה ממנו נהרג סמ"ר קינן ז"ל, ונפצעו כמה חיילים נוספים, ביניהם סרן נחמה.  

בעודו פצוע המשיך הקצין נחמה לפקד על הקרב, הסתער על המחבל והרג אותו. כמו כן דאג לפינוי הנפגעים תחת אש. עם קבלת הצל"ש, הזיל הקצין דמעה, ובני משפחתו שהגיעו למקום מחאו לו כפיים.

 בני המשפחה, האשה, ההורים ואפילו תינוק בעגלה, הגיעו לשטח למרות האבק והחולות. לאחר מכן קיבל סגן אלוף וינטר את הצל"ש בעקבות פעילות יחידתו בעזה.

 לאחר הטקס ניסו חייליו של סרן נחמה להרים אותו על אחת האלונקות לסיבוב ניצחון, אבל הוא הצליח להתחמק והסתפק בחיבוק ניצחון עם אישתו. 

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה