ערב הוקרה לגיבורי ישראל התקיים בתל אביב – דצמבר 2010

עפר דרורי
ערב הוקרה לגיבורי ישראל התקיים בתל אביב – דצמבר 2010


במסגרת הכנס השנתי של ארגון יד לבנים התקיים ב- 19 בדצמבר 2010 ערב הוקרה לגיבורי ישראל במעמד שר הביטחון אהוד ברק. בערב חולקו תעודות הוקרה לארבעים בעלי עיטור גיבור ישראל מקום המדינה ועד היוםבמסגרת הכנס השנתי של ארגון יד לבנים התקיים ב- 19 בדצמבר 2010 ערב הוקרה לגיבורי ישראל במעמד שר הביטחון אהוד ברק, יו"ר ועדת חוץ ובטחון שאול מופז, ראש אכ"א אלוף אבי זמיר ואחרים. בערב חולקו תעודות הוקרה לארבעים בעלי עיטור גיבור ישראל מקום המדינה ועד היום. חלק מהגיבורים אינם בחיים, חלקם נפלו בעת ביצוע מעשה גבורתם ואחרים הלכו לעולמם בדרך כל האדם.

התעודות נמסרו לגיבורים הנמצאים בחיים ולבני המשפחות של הגיבורים שאינם בחיים. הרעיון להענקת תעודת הוקרה יפה הן כהוקרה נוספת לגיבורים והן לצורך העלאת נושא הגבורה לסדר היום. ראוי שבני הנוער ואנשים צעירים יכירו את גיבורי התרבות שלנו שאינם משתתפי תוכנית ריאליטי כזו או אחרת. יש בכך גם מסר של המדינה לאזרחיה.

במהלך האירוע הוקרן סקר מצולם בו נשאלו אזרחים שונים על ידיעותיהם בנושא מורשת שונים. התשובות שבתחילה עוררו גלי צחוק מהקהל הפכו עם ריבוי הבורות למזעזעות. נשאלים שנשאלו על אורכה של מלחמת ששם הימים התקשו בתשובה, על מבצע דני ענו נשאלים שהוא על שמו של שחקן תוכניות ילדים, מבצע של"ג ומלחמת לבנון הראשונה הם שני מבצעם שונים, הכותל שוחרר ביום כיפור ועוד כהנה וכהנה.

מן הראוי שנושא המורשת יעמוד לבחינה ובעיקר לשינוי במוסדות המדינה ולאו דווקא מוסדות החינוך שנכשלו עד כמה בהעברת המידע. ראוי היה שההיסטוריה שלנו כאן בארצנו תילמד ותאוזכר בכל הזדמנות כדי שהבורות המדהימה שהוצגה בסקר תעלם. ערב ההוקרה שארגנה יד לבנים הוא רק דוגמא אחת למה שניתן לעשות בלימוד המורשת שלנו ובהטמעתה. ברכות ליד לבנים על היוזמה.
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה