צל"ש ללוחם גולני שנהרג בפיגוע באילת

אחיקם משה דוד אתר הגבורה, NRG 13 במאי 2012
צל"ש ללוחם גולני שנהרג בפיגוע באילת


סמ"ר משה נפתלי עמד בראש הכוח שהגיע ראשון לזירת ההיתקלות עם המחבלים בכביש 12 באוגוסט שעבר. "סימל את האתוס הצבאי"צל"ש הוענק היום למשפחתו של לוחם גולני, סמ"ר משה נפתלי, שנהרג במהלך ההיתקלות מול המחבלים שביצעו את הפיגוע בנטפים, ליד אילת בחודש אוגוסט שעבר.

צל"ש ללוחם גולני שנהרג בפיגוע באילת
סמ"ר משה נפתלי ז"ל צילום רפרודוקציה

סמ"ר נפתלי עמד בראש הכוח שהגיע ראשון לאזור ההיתקלות, לאחר שמספר אזרחים כבר נהרגו. ביחד עם חיילים נוספים עליהם פיקד, נסע סמ"ר נפתלי מכיוון צפון לכיוון דרום על כביש 12 וכשראה את אחד המחבלים רכון מעל אחת הגופות אותן כבר הספיק להרוג, נתן פקודה להסתער עליו והצליח לדרוס אותו למוות ולהרוג מחבל נוסף.

לאחר שעבר את אזור המחבלים, הורה לנהג להסתובב על מנת לשוב לזירה והכל תוך כדי שהכוח נמצא תחת אש. כשירד סמ"ר נפתלי מהרכב, במטרה להסתער לעבר המחבלים, הוא נורה ככל הנראה מנשקו של אחד מחבריו לכוח ונהרג.

מפקד פיקוד דרום, האלוף טל רוסו אמר היום במהלך טקס הענקת הצל"ש: "אירוע זה היה טרגי בתוצאותיו, אולם נמנע אירוע חמור שבעתיים בזכות החתירה למגע שהראה סמ"ר נפתלי זכרו לברכה. היה זה אירוע בסדר גודל של חיזבאללה", הדגיש האלוף רוסו. "אין ספק שפעולותיו שיבשו את האירוע וסיכלו את תוכניות המחבלים".

גם מח"ט גולני, אל"מ אופק בוכריס שיבח את פעולתו

של סמ"ר נפתלי: "הציון לשבח מוענק על כך שהצוות, בפיקודו של סמ"ר נפתלי, התעשת במהירות והבין כי מדובר באירוע טרור וחתרו למגע שוב ושוב. הם הפכו את הקערה על פיה", תיאר אל"מ בוכריס, "וסמ"ר משה נפתלי סימל את האתוס הצבאי – את הדרך בה על מפקד לפעול בשטח. היה ערך לעשייתו, הוא מהווה חץ שמסמן את המשך כיוון הדרך בצה"ל", הוסיף מפקד חטיבת גולני.

צל"ש ללוחם גולני שנהרג בפיגוע באילת
הפיגוע בכביש 12. אוגוסט 2011 צילום ארכיון: יהודה בן יתח


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה