שירות קבע – למרות הקושי צריך להיות חלק

ישי קרוב אתר הגבורה, ערוץ 7 5 ביולי 2012
חנוך דאובה 2012

חנוך דאובה 2012


רס"ן חנוך דאובה שנפצע במלחמת לבנון השניה ויצא מהצבא ב"טריקת דלת" חזר לאחר כשנה והשבוע סיים קורס מג"דים.קורס מג"דים של צה"ל הסתיים השבוע ואחד המסיימים הוא רס"ן חנוך דאובה, שנפצע במלחמת לבנון השניה.

בראיון לערוץ 7 סיפר דאובה על פציעתו, "היינו במשימת חילוץ של גופת החייל מורן כהן ז"ל שנהרג בבינת ג'בל ושל לוחם נוסף מגדוד הסיור של הצנחנים, למסוק שנחת במקום".

"כשהיינו בדרכנו חזרה לגבולות מדינת ישראל, ירו עלינו ארבעה טילים נגד טנקים, כאשר שניים מהם נעצרו במיגון של הטנק, אך שניים מהם פגעו בצריח וחדרו פנימה ובעקבות כך הצוות נפצע בכל חלקי הגוף".

דאובה סיפר כי לאחר שמונה ימים הוא חזר לפלוגה שלו, אך בהמשך השתחרר משירות הקבע, "יצאתי מהצבא בעקבות תחושת תסכול וכעס על המערכת הצבאית. בתקופה זו של האזרחות, הבנתי בצורה ברורה שהשינוי - אם יבוא, הוא יבוא רק מבפנים וזו החלטה שגרמה לי לחזור באותה תקופה לצבא, וזה מה שממשיך להוביל אותי היום".

"זו המדינה וזה הצבא והם נכסים יקרים וצריך לשמור עליהם עם הקרבה גדולה", ציין דאובה, "המתאימים צריכים להיות בחזית ולאור מה שעברתי אני מרגיש שיש לי נסיון רב שיכול לתרום למערכת".

על קורס המג"דים סיפר דאובה, "מדובר בקורס קצר יחסית, שנמשך כחודש וחצי. הקורס מכשיר אותנו לפקד על גדודים לוחמים בצה"ל במציאות העכשווית של שנת 2012, עם כל המורכבויות. הקורס הוא איכותי ומובל על ידי הטובים שבמפקדי הצבא, שבצורה מאוד אישית עוזרים לכל אחד מאיתנו לשפר אתה התחומים המקצועיים והאישיים, כדי להגיע לתפקיד הזה מוכנים".

ומה המסר שלך לחיילים? "לחילים אני אומר שכל אחד צריך לעשות את המוטל עליו, בין אם זו החובה הבסיסית של שירות סדיר ובין אם הוא מתאים ואז שימשיך בקבע".

"הדרך אינה פשוטה", הדגיש דאובה, "יש פה מחירים אישיים ומשפחתיים ויש הרבה תסכולים וכאב אישי, אך אין לנו מדינה אחרת ואין לנו עם אחר. למרות כל הקושי והסבל צריך להיות חלק מהשרשרת הזאת".

מקור הכתבה ושמיעת הראיון המוקלטהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה