אשתו של מאיר דגן: "הטיפול בו מקצועי"

יעל ברנובסקי ישראל היום, 23 באוקטובר 2012
אשתו של מאיר דגן: "הטיפול בו מקצועי"


בראיון לאתר רוסי הצהירה בינה דגן כי היא מעדיפה שבעלה, שמתאושש מניתוח השתלה בבלרוס, "לא יועבר כעת לארץ" • מצבו של ראש המוסד לשעבר משתפר. מאיר דגן בעל עיטור העוז משנת 1971.מצבו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שעבר לפני כשבועיים ניתוח להשתלת כבד בבית חולים במינסק שבבלארוס, מוסיף להשתפר, ובקרוב ישתחרר ככל הנראה מהמחלקה לטיפול נמרץ.

אשתו של מאיר דגן, בינה, התראיינה אמש לאתר החדשות הרוסי "איזרוס" וסיפרה כי אינה מצטערת על כך שבעלה נותח במינסק ולא בארה"ב.

"הטיפול כאן במינסק מקצועי מאוד", סיפרה דגן, "בעלי מקבל טיפול מעולה, הכל סטרילי, לא נותנים לאף אחד להיכנס אליו חוץ ממני, מבתי ומחבר אחד ממש טוב. אני לא רוצה שיועבר לישראל כעת כי הוא מקבל כאן טיפול מעולה".

דגן גם הזכירה בראיון לטובה את התערבותו של שר החוץ אביגדור ליברמן ועזרתו במציאת בית חולים ומדינה שבהם היה יכול ראש המוסד לשעבר לעבור את ההשתלה: "אני מודה מאוד לשר החוץ. הודות לטיפולו הגענו לכאן כל כך מהר, ומטפלים בנו כאן כל כך טוב".

עוד הוסיפה אשתו של ראש המוסד לשעבר כי "אני מאוד רגועה בקשר למצבו של בעלי. בניגוד לישראל, לא נותנים לאף אחד להיכנס לכאן. אף עיתונאי לא יכול להיכנס לכאן. בתנאים כאלה, חדירת חיידקים כמעט בלתי אפשרית, ואני מאוד מודה לצוות בית החולים על כך".

דגן זעמה על התנהלותה של התקשורת הישראלית בעניינו של בעלה והצהירה כי "אני רוצה להשיג את מספר הטלפון של אותו עיתונאי שכתב שמאיר נותח בבית חולים לא טוב, ולומר לו את כל מה שאני חושבת עליו. אף אחד לא דיבר איתי ולא שאל אותי שום דבר. משום מה נכתב שמאיר נותח בבית חולים מצ'וקמק במדינה נידחת, וזו פשוט חוצפה. אני כועסת על כל העיתונאים שחושבים שהם יודעים הכל ומכפישים את הרפואה הבלארוסית".

כזכור, נאלץ דגן בן ה-67 לעבור את הניתוח בבלארוס מכיוון שלא עמד בקריטריונים לביצועו בארץ. בישראל זכאים להשתלות רק בני 65 ומטה. דבר הניתוח אמור היה להיות חשאי אך נשיא בלרוס, אלכסנדר לוקשנקו, חשף במפתיע את הסוד. בעקבות הפרסום, הוגברה האבטחה סביב ראש המוסד לשעבר.

משפחתו של דגן סירבה לומר מתי צפוי לחזור ראש המוסד לשעבר לישראל. כאמור, בימים הקרובים הוא צפוי להשתחרר מהמחלקה לטיפול נמרץ, שבה היה מאושפז מאז שעבר את ניתוח ההשתלה, ולעבור למחלקה רגילה.

לכתבה המקוריתהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה