"הכדורים שרקו. צעקו לי: 'יורים עלייך, תיפלי‭',‬ אבל פעלתי על אוטומט"

יוסי יהושוע וראובן וייס אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 21 בפברואר 2013
רב"ט ש.

רב"ט ש.


לוחמת הקרקל שהרגה מחבל בגבול מצרים הפכה למפקדת: בשבוע שעבר היא סיימה קורס מ"כים † בראיון ל"המוסף לשבת" היא משחזרת את הרגעים תחת אש ומספרת על הקשר המיוחד שנוצר בינה לבין משפחתו של נתנאל יהלומי ז"ל, שנהרג בתקרית הלוחמת מגדוד קרקל שהסתערה באומץ בתקרית ירי בגבול מצרים לפני שישה חודשים, הרגה מחבל ועוטרה בצל"ש, סיימה בשבוע שעבר בהצלחה קורס מ"כים. בקרוב תשוב לבסיס האימונים של היחידה, לש־ מש מפקדת טירונים, והיא לא רוצה שהצל"ש יזכה אותה ביחס מיוחד. "אני מקווה שלא יעלו מיד על זה שזו אני. שיקבלו אותי קודם כל כמפ־ קדת שלהם, בגלל מי שאני, ולא בגלל סיכה."

 

 בראיון נרחב ראשון שיתפרסם מחר ב"המוסף לשבת" משחזרת ש' את הרגעים תחת אש, מדברת על היותה לוחמת דתייה ומספרת על הקשר המיוחד שנוצר בינה לבין משפחת החייל שנהרג בתקרית, נתנאל יהלומי ז"ל.

 

"פשוט רצתי רצוף," היא חוזרת אל הדקות שבהן נלחמה בשלושה מחבלים שחדרו מסיני לשטח יש־ ראל ופתחו באש לעבר כוח צה"ל. "הכדורים של המחבלים שרקו סביבי. צעקו לי: 'יורים עלייך, תי־ ,'פלי אבל אני לא נשכבתי. פעלתי על אוטומט. זה קורה כל כך מהר, בשניות, שאין בכלל זמן לחשוב על כלום. השתטחתי רק כשהגעתי לחייל ששכב פצוע על הארץ. בדקתי לו דופק, ולא היה לו. אי־ אפשר לראות מחזה קשה כזה, להישאר אדיש ולה־ גיד לעצמך 'קדימה, .'הלאה אבל זה גם מבהיר לך מיד שכל מה שקורה מסביב הוא אמיתי לגמרי. שזה לא משחק. שיש לך אחריות כבדה, כי התפקוד שלך ישפיע על החברים שלצידך ועל המדינה." עם משפחתו של נתנאל יהלומי ז"ל, שנהרג באירוע, יצרה ש' קשר קרוב. "בהלוויה עצמה לא הצלחתי ממש לדבר עם בני המשפחה, רק החלפנו כמה מי־ לים. הם ביקשו ממני שאבוא לבקר, אמרו לי שזה חשוב להם שאספר להם מה קרה, מה היה שם. בגלל המתיחות והמשימות בגזרה לא יכולתי להגיע אליהם במה־ לך ,'שבעה'ה אז ההורים שלי נסעו אליהם בלעדיי. המשפחות התחברו. התחלנו לע־ שות שבתות יחד. אחותו של נתנאל, אביטל, מבוגרת ממני רק בשלוש שנים, והפכנו לחברות טובות. הם משפחה מדהימה ואצילה."  

 

 הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה