טקס קריאת בסיס מפקדת עוצבת "האש" על שם רב-אלוף במילואים אמנון ליפקין-שחק ז"ל

דו"צ
טקס קריאת בסיס מפקדת עוצבת "האש" על שם רב-אלוף במילואים אמנון ליפקין-שחק ז"ל


דובר צה"ל מוסר כי היום (ד'), כ' בסיון תשע"ג, 29 במאי 2013, התקיים טקס קריאת מפקדת עוצבת "האש" על שם רב-אלוף במילואים אמנון ליפקין-שחק ז"ל, ראש המטה הכללי ה- 15, בבסיס מפקדת העוצבה במחנה "ביל"ו".דובר צה"ל מוסר כי היום (ד'), כ' בסיון תשע"ג, 29 במאי 2013, התקיים טקס קריאת מפקדת עוצבת "האש" על שם רב-אלוף במילואים אמנון ליפקין-שחק ז"ל, ראש המטה הכללי ה- 15, בבסיס מפקדת העוצבה במחנה "ביל"ו". הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון, חברי כנסת, ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, פורום המטה כללי, מפקדי הבסיס לדורותיהם ונציגי משפחת ליפקין-שחק.

רב-אלוף (מיל') אמנון ליפקין-שחק ז"ל היה הרמטכ"ל ה- 15 של צה"ל, דור שישי בארץ ובעל שני עיטורי עוז - על השתתפותו במבצע "כארמה" בדרום בקעת הירדן ועל השתתפותו במבצע "אביב נעורים" בבירות.

במהלך שירותו השתתף בקרבות רבים, כמפקד במלחמת יום הכיפורים בקרב החווה הסינית, ולאחריה השתתף בתפקידיו הנוספים בפעילויות מבצעיות רבות מעבר לגבול לבנון. במסגרת תפקידו כאלוף פיקוד מרכז היה אחראי ללחימה בטרור באזור יהודה ושומרון ולחסימת גבול ישראל-ירדן.

כראש אגף המודיעין הוביל את חיזוק ההרתעה והלחימה בטרור, וכסגן הרמטכ"ל פיקד על מבצעים רבים, ביניהם "מבצע שלמה".

בתפקידו כרמטכ"ל ה- 15 של צה"ל, שם דגש על המשך בניית הכוח למלחמה, הערכות מערכתית ושיפור הלחימה בביטחון השוטף, טיפוח הלוחם והחייל כאדם והגברת המוטיבציה לשירות במילואים ובסדיר.

מדברי שר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון: "בימים הרי גורל כמו אלו, כשאנו ניצבים בפני כל כך הרבה החלטות מכריעות על עתידנו כצבא וחברה; כשצה"ל ומערכת הביטחון מתמרנים בין שורה מורכבת של איומים, קרובים ורחוקים, והכל תחת אילוצים תקציביים כמעט חסרי תקדים; אני מוצא את עצמי רבות חושב מה היה אומר אמנון. מה הייתה דעתו על ההתמודדות עם האתגרים מבית ועם האיומים מבחוץ. כשאני עושה זאת, מהדהדים בי דבריו מטקס סיום השנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין: "כוחינו בא לנו מצדקת הדרך, מההבנה המלאה, מהשכנוע העמוק שאי אפשר בלי צה"ל, וצה"ל חזק ומחוזק הוא תנאי יסוד לקיומינו בבטחה ובשלום". שבע עשרה לאחר מכן והדברים הללו נכונים וחשובים לא פחות משהיו בעת נשיאתם."

מדברי הרמטכ"ל, רב אלוף בנימין (בני) גנץ: "כמי שזכה לשרת תחתיו, כמי שראה בו דוגמא, מפקד ולימים גם מורה דרך וחבר, אני יודע שאמנון תמיד האמין בחינוך. במובן המבצעי, ברמת המיומנות והמקצוענות הצבאית, וגם במובן הערכי, המוסרי, במובן של לדעת מאין באנו ולאן אנו הולכים.

במהלך 36 שנות שירותו בצה"ל, דרך צומתי הכרעה מרכזיים בדרכה של מדינת ישראל, לימד את כולנו משמעותן של קור רוח, מקצועיות, אחריות, רוח התנדבות ושליחות.

לוחמי עוצבת "האש" ומפקדיה, חיילי צה"ל כולם, שעל כל בסיס היה אפשר לשים את השלט "מחנה ליפקין", אבל אפשר רק אחד.

דמותו של רב- אלוף ליפקין-שחק ז"ל, הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל, ראויה להיות לכם לדוגמא ומופת.

מול קשת האתגרים הביטחוניים, בצירוף האתגרים האחרים, הכלכליים והחברתיים שעומדים בפנינו ובפני החברה הישראלית כולה, המבחן שלכם יהיה לשמור על הרף שהוא הציב.

גם אתמול ציפינו מכם ליזום, להוביל, לצאת נחושים לנצח, לדבוק במשימה ולהשיג את המטרה באופן ביצוע מושלם. הצפיות היו ונותרו גבוהות."הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה