תעודת הוקרה לקצין שעצר המחבל מעפולה

ראובן וייס אתר הגבורה, ידיעות אחרונות 18 בנובמבר 2013
יצחק מימון

יצחק מימון


סג"מ יצחק מימון (23) ממגדל-העמק המתין ביום רביעי שעבר לאוטובוס, כשהמחבל החל לדקור את רב"ט עדן אטיאס ז"ל † הוא רץ מיד לתוך האוטובוס וניטרל את המחבל בלי לסכן את שאר הנוסעים״אני מתכבד להעניק תעודת הוקרה לסג"מ יצחק מימון, על שדבק בער - כים שלמד כלוחם בחטיבת כפיר, פעל באומץ לב וחתר למגע על מנת לעצור את המחבל בקו האוטובוס במרכזית עפולה. יישר כוח, אנחנו גאים בך," אמר המח"ט בטקס הענקת התעודה. רב"ט אטיאס נדקר למוות ביום רביעי שעבר בשעה שישב באוטובוס בתחנה המרכזית בעפולה. דוקרו, מחבל פלסטיני בן 16 מאזור ג'נין, נכנס לישראל ללא היתר.

 

מימון, שהמתין באותה שעה לאוטובוס בתחנה, זיהה את המחבל, כיוון אליו את נשקו וניטרל אותו. "עמדתי בתחנה, ופתאום ראיתי קטטה בתוך האוטובוס, ואת הנער מניף יד מעל החייל ," סיפר מימון אחרי האירוע. מימון )23 ) ממגדל-העמק, היה בד- רכו לכיוון חדרה. "רצתי פנימה בלי לנחש בכלל שמדובר בפיגוע, ואז ראיתי אותו דוקר את החייל," סיפר. "צעקתי לו לעצור, והוא השליך את הסכין. דרכתי את הנשק, כיוונתי אליו וניטרלתי אותו, אבל הוא לא השתולל בכלל. הוא פשוט קפא במקום ."

 

 מימון סיפר על ההחלטה לא לירות במחבל, שאותה קיבל בשבריר שנייה. "פחדתי שאם אירה, אני עלול לפגוע בחיילת השנייה שהייתה שם וישבה בדיוק מאחורי עדן ," תיאר. "לא רציתי לסכן אותה, ולשמחתי ברגע שצ - עקתי הוא עצר וכך לא הייתי צריך לירות בו. אם הוא היה מסתער לכיווני או לכיוונה עם הסכין, כמובן שהייתי יורה. לקחתי אחריות וחתרתי למגע. הצלתי חיים, אבל אני לא גיבור — פעלתי כמו שלימדו אותי בחטיבה, וכמו שאני מלמד את החיילים שלי."הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה