אלוף פיקוד הצפון העניק צל"ש לסגן דוד גרניט ז"ל

גלובס 18 באפריל 1999שני מטוסים של חיל האוויר הישראלי חגו היום (ה') בבוקר בשמי ביירות, בגובה נמוך ושברו את מחסום הקול. כך טענו מקורות לבנוניים.

אלוף פיקוד הצפון, גבי אשכנזי העניק היום (ה') ציון לשבח לסגן גרניט דוד ז"ל, מסיירת צנחנים, שנהרג לפני חודשיים בהיתקלות עם מחבלים בדרום לבנון.

את הצל"ש קיבלו הוריו בטקס שהתקיים באולם "בית אלון" בצפת, במסגרת הטקס השנתי להענקת תעודות הערכה והצטיינות לחיילים ולוחמים בפיקוד צפון.

סגן גרניט ז"ל קיבל את הצל"ש על האירוע בו נהרג מפקד סיירת צנחנים סרן איתן בלחסן. גרניט שהיה בכוח מאחור התעשת ראשון, רץ לכיוונם של איתן בלחסן ולירז טיטו שנהרגו, הכניס עצמו למוקד האש, נלחם במחבלים, זרק רימונים ופיקד על הלחימה. בשלב האחרון של האירוע נפגע גרניט מצרור של מחבלים ונפצע קשה מאוד. גם ברגעים האחרונים, כאשר ביקשו לטפל בו ביקש לטפל קודם בחבריו.

בטקס בצפת קיבל צל"ש מפקד עוצבה גם רס"ן אריק אוחנה, שפיקד על פלוגת עורב של חטיבת גולני במוצב ריחן. אוחנה פעל עם כוח צד"ל לאיתור מטענים. במהלך משימה זו נתקל במחבלים ובאומץ ותעוזה חיסל לפחות שני מחבלים.

בטקס בצפת בלטו גם הפעם עשרות חיילים המשרתים בלבנון שהיו שותפים לפעילות מבצעית נגד מחבלים.

לראשונה, העניק צה"ל תעודות הערכה גם לחיילים וקצינים מצבא דרום לבנון, שפעלו לסיכול פעולות מחבלים בדרום לבנון.

גבי אשכנזי אמר בטקס, כי פיקוד צפון מופקד על משימות קשות ותובעניות ביותר מול המחבלים והכנה של צה"ל למלחמה מול סוריה.

"הלחימה בלבנון לא פוסקת. נצטרך להמשיך ולפעול בלבנון וכל עוד זו תהיה ההחלטה נמשיך להגן על יישובי הצפון מלבנון", הוא ציין ועדת המעקב לפיקוח על הבנות מבצע "ענבי זעם" מצאה שתיים מהתלונות הישראליות כמוצדקות וקראה ללבנון להקפיד על יישום ההבנות.

הוועדה שהתכנסה אתמול (ד'), סיימה הלילה את דיוניה בשלוש תלונות ישראליות ובתלונה לבנונית שהוגשו לה.

התלונה הישראלית הראשונה הוגשה בעקבות חשיפת שישה מטעני צד, אמל"ח וציוד צבאי רב במבנה אזרחי בכפר רב-א-תלתין בגיזרה המרכזית באיזור הביטחון שבדרום לבנון, לפני שישה ימים.

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה