"זה או אתה או אני"

אתר הגבורה, במחנה 22 בינואר 2015
"זה או אתה או אני"


ימים ספורים לאחר התקרית עליה יקבל סמל סהר אלבז את צל"ש הרמטכ"ל, הוא סיפר בראיון מיוחד ל"במחנה" על השניות המתוחות בהן הצליח להרוג את המחבלים.



"עמדתי בעמדה שלי עם הנגב בחיפוי מחלון המסגד בו שהינו ולכן הייתי היחיד שזיהה אותם", סיפר סמל סהר אלבז, עם חזרתו מרצועת עזה כיצד הרג את ארבעת המחבלים שנהרו לעבר עמדתם והסתערו עליו. "אני זוכר שהיה לי קשר עין חזק עם אחד מהם, והמבט שלו אמר 'זה או אתה או אני'. ממש ראיתי במבט שלו שהוא רצה לפגוע בי ובכל מי שסביבי. זיהיתי אותם ונתתי אש", הוא שיחזר. "המחשבה שעברה לי בראש היא 'אם אני לא מצליח להוריד אותם אז הם מורידים אותי'. נתתי צרורות של יריות, והרגתי ארבעה".
במהלך מבצע "צוק איתן" פורסמה כתבה בעיתון "במחנה" על פועלה של יחידת רימון ברצועת עזה, ועל גבורתו של סמל אלבז אשר יקבל את צל"ש הרמטכ"ל.

סמל אלבז נולד בלוס אנג'לס אך כבר בסוף לימודיו ידע שבמקום ללכת לקולג' כמו יתר חבריו, הוא יעלה ארצה ויתגייס לצבא. "אני מרגיש פה הרבה יותר בבית מאשר בארה"ב, שם גרתי 20 שנה. עכשיו, אני יודע שבשביל זה עליתי לארץ, בשביל להגן על המדינה שלי ועל האנשים שאני אוהב", אמר סמל אלבז עם חזרתו מרצועת עזה. "קל לשכוח אחרי כמה ימים של שהייה בתוך בית שאתה בתוך עזה, אבל איך שזיהיתי אותם זה היה מעבר מאפס למאה. עוברות מחשבות של מה היה קורה אם לא הייתי שם לב או לא הייתי פוגע. כנראה שהייתה יכולה להיות היתקלות במרחק של מטר. היינו יכולים להיות נשק מול נשק, בטווח של פחות ממטר והכל היה עומד על מי ישחרר כדור ראשון". 



הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה