נח"ל של גבורה: גדוד 931 קיבל צל"ש על הישגיו בצוק איתן

לילך שובל אתר הגבורה, ישראל היום 27 במארס 2015
מפקדי 931 בעת קבלת הצל"ש

מפקדי 931 בעת קבלת הצל"ש


המג"ד, סא"ל שרון אסמן, וארבעת מפקדי הפלוגה נפצעו בלחימה, וחרף פציעותיהם כל הקצינים שמצבם הרפואי איפשר זאת סירבו להתפנות והמשיכו להילחם עד תום המבצע  • מפקדי הגדוד, אתמול  //  צילום: דו"צ
    מפקדי הגדוד, אתמול
    צילום: 
    דו"צ
גיבורים לאורך כל הדרך: גדוד 931 של חטיבת הנח"ל קיבל אתמול צל"ש מידי מפקד אוגדה 162 תא"ל נדב פדן בעקבות הישגיו המבצעיים במהלך מבצע צוק איתן. 
המג"ד, סא"ל שרון אסמן, וארבעת מפקדי הפלוגה נפצעו בלחימה, וחרף פציעותיהם כל הקצינים שמצבם הרפואי איפשר זאת סירבו להתפנות והמשיכו להילחם עד תום המבצע. 
ב־25 ביולי אירעה ההיתקלות המשמעותית ביותר של גדוד 931. "הגדוד קיבל משימה להעמיק את התקיפה בבית חאנון", שיחזר רס"ן פסטרנק, ששימש כמ"פ המבצעית, "בדרכנו לשם, 15 מחבלים ירו לעברנו. ההתקפה החלה בירי נ"ט, שממנה נהרג לוחם של יהל"ם ו־9 חיילים נפצעו". הכוח הראשון שהוזעק והגיע היה של הסמ"פ, סגן יניב הרטמן, ובו היה גם הקשר שלו סמ"ר אבי גרינצויג ז"ל. במהלך הלחימה נפגע רס"ן פסטרנק מכדור ברגלו ומרסיסים בגופו.
 הוא פונה במסוק ועבר שיקום ארוך. המג"ד, סא"ל אסמן, נפגע מרסיס בידו בהיתקלות המרכזית של רס"ן פסטרנק, אך סירב להתפנות. בקרב השתתף גם סרן בנצי שפיגלמן שנפצע בעצמו לאחר שספג כדור בכתפו, פונה לבי"ח וחזר לשדה הקרב 3 ימים לאחר מכן. שני מ"פים נוספים, סרן שי טוביה וסרן אור וייזר, נפצעו בעצמם. 
בנימוקי הצל"ש נכתב: "מפקדי הגדוד ולוחמיו פעלו במסירות רבה וחירפו את נפשם על הגנת ישראל, תושביה וחייליה". בתמונה: סרן (מיל') וייזר (מימין) סא"ל אסמן, סרן שפיגלמן, סרן טוביה ורס"ן פסטרנק.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה