אחרי שסהר קיבל את צל"ש הרמטכ"ל: אחותו החליטה לעלות בעקבותיו ולהתגייס

נגה ארצי אתר הגבורה, במחנה 27 באוגוסט 2015
סהר וזוהר אלבז

סהר וזוהר אלבז


זוהר היא אחותו הקטנה של סמ"ר סהר אלבז, שקיבל את אות ההערכה על מבצע "צוק איתן" גם סהר עלה לארץ בעקבות אחותו הגדולה, וכעת לאחר שש שנים בנפרד שלושת האחים מתאחדים האחות הקטנה במשפחה תתגייס במסגרת גרעין "צבר", ביחד עם עוד כ־370 עולים שצפויים להגיע לארץ השנהאחותו של גיבור "צוק איתן" עלתה אחריו לארץ: זוהר אלבז, אחותו של סמ"ר סהר, לוחם יחידת "רימון" שקיבל את צל"ש הרמטכ"ל, עלתה לפני כחודש לישראל.

כך, לראשונה מזה שש שנים, שלושת האחים למשפחת אלבז מתגוררים באותה המדינה, כאשר שלושתם עלו לארץ מארה"ב במסגרת גרעין "צבר".

"כבר מגיל 15 ידעתי שאני רוצה לעלות לארץ ובעקבות אחותי הגדולה עשיתי את זה", סיפר סמ"ר אלבז.

"למרות שיש לנו הרבה קרובי משפחה בארץ, אחות זה משהו אחר שנותן תחושה שיש בית, שיש לך תמיכה ושיש מי שישמור עליך", הוא הוסיף.

"אני תמיד אהיה שם בשבילה, בכל דבר. כולנו עברנו את אותו תהליך ויודעים את הקשיים במעבר מהבית, שהוא המקום הכי נוח, אל מקום אחר. העלייה והגיוס לצה"ל לא קלים, אבל אתה מתבגר, הופך לעצמאי ולומד הרבה על עצמך", אמר. 

 

"התרגשתי שזה אח שלי"

אלבז קיבל את הצל"ש בעקבות פעילותו במבצע האחרון בעזה, כאשר באחת הפעולות הוא נותר לבדו במסגד בלב הרצועה תחת אש מחבלים, ירה לעברם תוך שהוא מתקן תקלה בנשקו והרג ארבעה מהם.

זוהר, אחותו, נכחה בטקס קבלת צל"ש "צוק איתן", והיא מעידה שמדובר באחד הרגעים שחיזקו את רצונה לעלות לארץ ולהתגייס. "אני חושב שהיא ראתה אותי וכמה חשוב היה לי להגן על המדינה, והבינה שגם היא תוכל להגן על המדינה כשתתגייס לצה"ל", סיפר. "ממש התרגשתי בטקס, ראיתי איך אנשים מסתכלים עליו והתרגשתי לדעת שאח שלי, שגדלנו ביחד, עשה דבר כזה", סיפרה זוהר בהתרגשות.

זוהר עלתה לארץ מיד אחרי שסיימה את לימודיה בתיכון והגיעה ביחד עם חברתה הטובה ביותר מתקופת הלימודים. היא מוגדרת על ידי אחיה כ"הכי אמריקאית".

"היה לי חשוב מאוד לעלות לישראל. כולם אומרים לי את זה, אבל אני אראה להם שאני הכי ישראלית!" היא הבטיחה. "האחים שלי הם אלו שהראו לי איך זה לעלות לארץ. האווירה פה אחרת לגמרי. כשהגעתי ממש הרגשתי שזהו, הגעתי בשביל להישאר ושזאת לא עוד חופשה", סיפרה. "כיף שסוף־סוף כל האחים גרים בישראל.

חיכיתי שש שנים שכולנו נהיה שוב ביחד. אח שלי עוזר לי המון עם הצבא ושלושתנו ממש קרובים", תיארה. בצה"ל היא תרצה להתגייס לתפקיד הקשור להדרכה. "הייתי מדריכה בצופים וארצה להמשיך לעסוק בהדרכה גם בצבא". את ההמלצה של אחיה, ליהנות עד יום הגיוס, היא כבר מיישמת. "עכשיו אני בקיבוץ עם הגרעין, מטיילת ומבלה", הצהירה .

 

עלייה במתגייסים מ"צבר"

אחוזי הגיוס של גרעין "צבר" עולים בהדרגה. בגרעין מצפים כי בשנה הקרובה יעלו על מדים כ־370 חברי גרעין, רובם הגיעו במהלך הקיץ ומיעוטם ינחתו בחודשי החורף, זאת לעומת כ־350 מתגייסים בשנת 2014. מאז שנת 2011, אז התגייסו כ־270 עולים, מספר המתגייסים בני הגרעין עלה בהדרגה. 

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל') דן הראל, סיפר בטקס שנערך לכבוד חברי גרעין "צבר" בשבוע שעבר שכ־70 אחוז מחברי הגרעין שעלו עד היום המשיכו להתגורר בישראל וכ־30 אחוז ממשפחותיהם עלו בעקבותיהם ארצה. כמו כן, 98 אחוז מהם סיימו את השירות באופן מלא ו־20 אחוז מהם יצאו לקורסי פיקוד בצה"ל.

"נהוג אצלנו לדבר הרבה על ציונות - אתם עושים ציונות ומקיימים אותה", אמר האלוף (מיל') הראל. "הגעתם ארצה, אתם מתכוננים להתגייס למיטב יחידות צה"ל ומתחילים דרך משמעותית במסע המכונן הזה שהולך להיות סיפור חייכם. זהו מסע לא פשוט.

"הוא לא יהיה קל ולפעמים תרגישו שאתם מגיעים לקצה גבול היכולת, אבל תמיד תזכרו למה באתם ובשביל מה אתם עושים את זה.

 כמו כל צעיר ישראלי אחר, לכם יהיה קצת יותר קשה, תזכרו את המטרה הסופית ואנו בטוחים שתצליחו", אמר. ראש מטה אגף כוח האדם בצה"ל, תא"ל גדי אגמון, אמר באירוע למתגייסים:  "אני מביט בכם ורואה נערים ונערות המגיעים מלמעלה מ־28 מדינות, ההופכים בשבועות ובחודשים הקרובים לחיילים ולחיילות לתפארת. בד בבד, אתם הופכים לשגרירי מדינת ישראל בארצות המוצא, בקהילות היהודיות בגולה ובקרב בני משפחותיכם. אתם מבטאים הלכה למעשה את הציונות החדשה, המושתתת על ערכי עמנו מזה דורות לשמור ולהגן על ביתו היהודי של העם היהודי".

תוכנית גרעין "צבר" של תנועת הצופים תחגוג בקרוב את שנתה ה־25. שותפים לה משרד העלייה והקליטה, התנועה הקיבוצית, צה"ל, האגף הביטחוני־חברתי במשרד הביטחון, ארגון "נפש בנפש", הסוכנות היהודית ועוד. חברי הגרעין הם יהודים ובני ישראלים בני 18 עד 23 השוהים בחו"ל ובוחרים לחזור או לעבור לחיות בארץ, על מנת לשרת שירות מלא בצה"ל.

עם הגיעם ארצה, נקלטים חברי הגרעין על ידי תנועת הצופים, ועוברים להתגורר בקיבוץ או ביישוב מאמץ.

 הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה