לוחמי הגנ"א סיכלו ארוע חדירה

אתר חיל האוויר אתר הגבורה, אתר צה"ל 10 באוקטובר 2015
סגן עומר

סגן עומר


לוחמים של מערך ההגנה האווירית, המבצעים משימת הגנת ישובים בדרום הר חברון, סיכלו הלילה (שישי) ניסיון חדירה לישוב הקהילתי נגוהות ומנעו פיגוע ופגיעה באזרחיםהארוע מתחיל לאחר חצות כאשר לוחמי ההגנה האווירית מזהים תנועה חשודה של דמות הנעה לעברם. הם מקפיצים את כוחות האבטחה, פותחים בנוהל מעצר חשוד ומבצעים ירי באוויר על פי הנוהל. בשלב זה חוברים מפקד הכח, סג״מ עומר ואיתו חייל נוסף לכוח ומזהים סכין בידו של המחבל שנע לעברם. הקצין פותח בירי לעבר המחבל ומנטרל אותו. בסריקות לאחר האירוע נמצא נשק קל בשיחים. הלוחמים פעלו במקצועיות ונחישות ובכך מנעו ארוע חדירה לישוב בליל שבת ופגיעה בתושבים.

לוחמי הגנ"א סיכלו ארוע חדירה

בשנים האחרונות ארעו מספר פיגועים בלילות שישי בישובים בדרום הר חברון ובאזור שכם ולוחמי צה"ל פועלים גם כעת כדי להבטיח את בטחון התושבים.
רק ביום חמישי חוסל מחבל לאחר שדקר חיילת במרכז תל אביב  על-ידי קצין במערך ההגנה האווירית (הגנ"א) בדרגת סג"ם. הקצין, סג"ם דניאל, רדף אחרי המחבל וירה בו למוות.


"לוחמי מערך ההגנ"א נושאים נשק כל הזמן על-מנת לשמש ביטחון לאזרחים", אמר סא"ל רועי כץ, מפקד הגדוד של סג"ם דניאל. "אנחנו אף פעם לא מתכננים שאירועים מסוג זה יקרו, אבל אנחנו ערוכים אליהם כל הזמן, החל מיירוט רקטות וטילים, דרך הפלת מטוס עוין שחודר לשמי המדינה ועד לאירוע פעילות חבלנית עוינת כמו זו שנקלע אליה סג"ם דניאל. זו חלק מהמיומנות של לוחם במערך".

שילם בחייו

זו לא הפעם הראשונה שחיילים מחיל-האוויר מונעים פיגוע, לפני כשנה סמ"ר אלמוג שילוני, חייל מבסיס נבטים הותקף על - ידי מחבל והתנגד לניסיון חטיפת נשקו תוך כדי שהוא נלחם בו וזאת על אף שנפצע קשה מהתקיפה. סמל ראשון אלמוג, זכרו לברכה, מנע פיגוע גדול יותר בשל התנגדותו לניסיון החטיפה. במעשיו הראה דבקות במשימה לאור המטרה ונכונות ללחום ולבצע את תפקידו תוך סיכון אישי.


 מפקד חיל-האוויר העניק להוריו תעודת הערכה ואמר, "זהו ארוע מיוחד בו חיל שלם מציין מעשה של חייל. אלמוג גם ברגעיו האחרונים עשה את הדבר הנכון. אלמוג הוא סמל לא רק במותו, אלא בחייו, בנכונות שלו להתגייס בדרך הפיקוד שלו". מפקד החיל פנה אל משפחתו של אלמוג ואמר, "הברית שלנו נולדה בדם אבל יש לה חיות משלה. אני חש החמצה שלא יכולתי לתת את התעודה הזו לאלמוג עצמו".


סמל ראשון אלמוג שילוני ז"ל, מפקד כיתה בפלגת הנגב, בכוחות ההגנה הקרקעית של בסיס נבטים, בוגר המחזור הראשון של מפקדי כיתות מפרויקט 'נצח יהודה'. עם גיוסו לחיל-האוויר במרץ 2013 התראיין לאתר חיל-האוויר וסיפר: "תמיד רציתי להיות לוחם, לקראת הגיוס עשיתי אימוני כושר, ריצות. התכוננתי לכך הרבה".

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה