הלוחם שניטרל את המחבל יקבל צל"ש

לילך שובל אתר הגבורה, ישראל היום, 9 באוגוסט 2017
סמ"ר ע.

סמ"ר ע.


מפקד אוגדת איו"ש החליט להעניק ציון לשבח לע', לוחם ביחידת המובחרת,שירה לעבר הפלשתיני שביצע את הפיגוע בחלמישמפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, אישר היום (רביעי) הענקת ציון לשבח מטעם מפקד אוגדת איו״ש לסמ״ר ע׳, לוחם ביחידת עוקץ, על פעילותו לנטרול המחבל ביישוב חלמיש בחודש יולי. האלוף החליט להעניק גם לאביו של ע' תעודת הוקרה על השתתפותו באירוע.
דובר צה"ל
האלוף אישר את הענקת הצל״ש לאחר ששמע את המלצתה של הוועדה הפיקודית בראשות ראש קש״צ, אל״ם עופר הינדי. ביום שישי, 21 ליולי, חדר מחבל ליישוב חלמיש, נכנס לבית משפחת סלומון, דקר ורצח את שלושת בני המשפחה יוסי, אלעד וחיה סלומון זכרונם לברכה, ופצע את אם המשפחה, טובה סלומון. 
במהלך מתקפת הדמים שמעו השכנים צעקות מכיוון בית המשפחה. סמ״ר ע' , לוחם ביחידת עוקץ, לקח את אקדחו ורץ עם אביו לנקודה. ע׳ שזיהה את המחבל נאבק במטבח עם יוסי סלומון ז״ל, ביצע ירי של כדור בודד מחוץ לבית, דרך החלון, לעבר המחבל ונטרל אותו.  ע' ואביו, שמעון מעוז, נכנסו לבית, זיהו את המחבל המנוטרל, הזעיקו את כוחות הביטחון והמשיכו בטיהור הבית.
סמ"ר ע'׳, לוחם ביחידת עוקץ, שחזר לאחר האירוע את הרגעים בהם ניטרל את המחבל מהפיגוע בחלמיש. "בזמן ארוחת שישי עם המשפחה שמענו צעקות מהבית של השכנים, יצאנו החוצה לראות מה קורה. רצתי פנימה להביא את הנשק שלי. עמדתי מחוץ לבית וראיתי את המחבל. יריתי פה כדור אחד בבטן שניטרל אותו. אין ספק שהייתי במקום הנכון ובזמן הנכון. אנחנו מחבקים את המשפחה, במעשה שעשיתי אני שמח שמנעתי משהו יותר גדול".  
בתושייתו, הוא ירה במחבל שזיהה במטבח הבית, ממרחק של כ-15 מטרים דרך חלון. הכדור פגע במחבל במרכז המסה והוא נוטרל.
לפני כשלוש שנים, בזמן מבצע צוק איתן, חדרו פלשתינים גם לביתו של הלוחם, וגם אז הוא היה הראשון להגיב. החשודים פרצו לבית המשפחה ותקפו את אחותו של ע' וחברה. כשנכנס ע' לבית זיהה את הפלשתינים מחפשים דבר מה במגירות המטבח והבריח אותם.
משפחתו של החייל שבחרה לא להתראיין מסרה כי "קיבלנו היום את ההודעה על קבלת הצל"ש ותעודת ההערכה ברגשות מעורבים. עשינו את חובתינו האזרחית כפי שכל אזרח ושכן היה עושה, היינו מעדיפים להחזיר את השעון אחורה כדי לקבל חזרה את שכנינו היקרים והאהובים משפחת סלומון, וברגעים אלה ליבנו איתם. אנו רוצים לחזק את כל עם ישראל ואת לוחמי ומפקדי צה"ל. דרך ארוכה ולא פשוטה לפנינו, ואנו סמוכים ובטוחים כי יש לנו את הכוחות לצעוד בה יחד״.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה