דברי ראש הממשלה וראש המוסד בטקס חלוקת צל"ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד

דוברות משרד ראש הממשלה 02/10/2017
צילום: חיים צח, לע"ם

צילום: חיים צח, לע"ם


ראש הממשלה נתניהו העניק בפעם הראשונה צל״שים (ציונים לשבח) על מבצעים ופעילות מבצעית שביצעו נשות, אנשי, לוחמות ולוחמי המוסד. הצל״שים הוענקו לצוותים ולא לבודדים. ״צל״ש ראש הממשלה״ יהפוך מעתה למסורת שנתית.ראש הממשלה נתניהו העניק בפעם הראשונה צל״שים (ציונים לשבח) על מבצעים ופעילות מבצעית שביצעו נשות, אנשי, לוחמות ולוחמי המוסד.

הצל״שים הוענקו לצוותים ולא לבודדים. 

״צל״ש ראש הממשלה״ יהפוך מעתה למסורת שנתית.

דברי ראש הממשלה נתניהו:

דאגתם לפני הכל לביטחון ישראל, יש לכם חלק חשוב מאוד בהבטחת ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל.  המילים הללו מגובים במבצעים ופעולות רבים, מבצעים ופעולות מודיעיניות שנותנים מענה לאיומים המרכזיים שמולם אנחנו מתמודדים, והיום אנחנו נותנים צל"שים למבצעים ולפעולות המודיעיניות הללו.

אני מצדיע לכם על היוזמה, התעוזה, המקצועיות, גם בתכנון, גם בביצוע.

אני חייב להגיד שהמוסד עובד כאגרוף מסונכרן, כל החלקים באים לידי ביטוי, ומה שלא פחות חשוב, באמת, התיאום עם הגופים האחרים.

והצל"שים הללו ניתנים ויינתנו מידי שנה כביטוי להערכה של הממשלה ושל המדינה לפועלכם.

ההבנה שאנחנו עושים משהו גדול מאיתנו, זה מה שמנחה אתכם, זה מה שמביא לצל"שים הללו, זה מה שמביא להערכה העצומה של עם ישראל ושל עמי העולם לפעילות שלכם. אני מצדיע לכם, אני מצדיע למשפחות שלכם, שהן חלק חשוב בפעולה שלכם, אני רוצה לברך אתכם בשנה טובה, בגמר חתימה טובה, ולהיפגש פה בשנה הבאה עם עוד שישה צל"שים. תודה רבה לכם, כל הכבוד למוסד, תודה רבה.

               
ראש המוסד יוסי כהן:

במשך כל השנה ומדי שנה, אנחנו עושים מבצעים ופעילויות מדהימים, אנו פועלים בארצות היעד ובארצות הבסיס, כדי לעמוד בייעוד ובמשימות המוסד שמטרתן הסופית היא לתת ביטחון למדינת ישראל ולעם ישראל.

אנחנו מנהלים בשטח ובמטה פעילות עצומה, כדי לנצח את המלחמות, את המערכות הבאות, מול אויבינו.

המוסד פועל במסגרת תוכנית עבודה רב שנתית שממקדת את כולנו לעסוק אך ורק במה שנמצא בראש סדר העדיפויות הלאומי, הביטחוני והמדיני.

יעדי המוסד ברורים ומובהקים - איראן ממשיכה לאחוז בחזונה לקיים יכולת גרעינית משמעותית, כדי שזאת תוביל ליכולת גרעינית צבאית; איראן ממשיכה להפעיל באגרסיביות גוברת כוחות צבאיים ומבצעיים במזרח התיכון סמוך לגבולנו מאי פעם, בזירה הלבנונית והסורית כאחד; איראן ממשיכה לתמוך בארגוני הטרור בחיזבאללה ולאחרונה ביתר שאת בחמאס; איראן ממשיכה להעביר נשק מתקדם ומדויק לארגוני הטרור ולתוך הזירה שלנו; ארגון דאעש ימשיך לאתגר אותנו מדי יום בניסיונות לפגוע בנו ולא פחות חשוב מכך בידידינו בעולם.

המוסד מתעצם בתוכו עם יכולות חדשות כדי לקדם את פני העתיד בטכנולוגיות מתקדמות, במערכות  מודיעין, בבניין הכוח, במשאב האנושי, כל זאת על מנת להיות ערוכים לאתגרים העומדים בפנינו ויכולתנו להפעיל חשאית את הכוח המבצעי של המוסד עוד שנים רבות.

בכל אלה המוסד יעסוק, ייאבק באויבינו ויילחם בהם באמונה, וזאת לביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה.

אנחנו מבצעים מאות אלפי פעולות כל שנה. חלקן מורכבות ונועזות בליבן של מדינות האויב, מדינות היעד. תמיד קשה לבחור את המבצעים והפעילויות הראויים לציון מיוחד בדמות צל"ש או פרס.

יש כל כך הרבה כאלה, הם חשובים ותורמים ומהווים עבור כולנו אות ומופת. למרות שמדובר בקשת פעילות מגוונת ורחבה, יש כמה דברים שמאפיינים את כולם - תעוזה ואומץ לב, דבקות במטרה, נחישות ועקשנות, שילוביות יצירתיות, העמקה ויסודיות וטכנולוגיה פורצת דרך.

אי אפשר היה לעשות את אותם מבצעים אלא על ידי המוסד. גם אם תרמו להם והשתתפו בהם גורמים נוספים, הם מייצגים את היכולת הייחודית של המוסד לעבוד בלב ליבו של היעד, לחדור למקומות המוגנים והמסוכנים ביותר ולחזור עם הישג מכריע. המבצעים והפעילויות שזכו בפרס רה"מ מייצגים את הטוב ביותר שבנו, הם ממחישים לאילו מרחקים יכולים המוסד ואנשיו, לוחמיו, להגיע.

הם נוטעים בנו את הביטחון שנוכל להמשיך לעמוד ביעדינו ולתרום תרומה מרכזית לביטחון המדינה.

בתחילתה של שנה ראוי לזכור כי את כל מה שאנחנו עושים, פשוט הכל, צריך לעשות כבני אדם, בהתחשבות, ברגישות, בכבוד הדדי איש לרעהו וקולגיאליות. צריך כמובן גם לתקן את מה שטעון תיקון, להשתפר היכן שנדרש ולעשות טוב עוד יותר.

צריך לבדוק כעובדי מוסד כי אנחנו עוד חוליה בשרשרת חיי עמנו. עם ותיק ששואף להיות וצריך להיות מופת לעצמו ולעולם.

 

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה